Фото: AFP

Із Сектору Гази евакуювали понад сотню українців

Україна евакуювала із Сектору Гази 109 своїх громадян, а також 13 громадян Молдови та 4 громадян Болгарії. Вони уже в Каїрі і незабаром полетять до Києва.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що Україна і Єгипет доклали «шалених зусиль» для створення безпечного коридору. Операцію переносили двічі через відсутність гарантій безпеки.

У МЗС також переконують, що Україна однією з перших провела успішну міжнародну гуманітарну операцію та вивезла з Сектору Гази громадян трьох країн.

«Ми не лише не залишаємо своїх у біді, але і допомагаємо партнерам. Я вдячний єгипетській стороні та всій українській дипломатичній команді за вдалу співпрацю», – каже Кулеба.

Водночас в «Укрзалізниці» повідомили, що допоможуть з евакуацією в Україні. Там уточнили, що понад сто українців та членів їхніх родин прилетять спеціальним рейсом з Каїра до Міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Пасажирів цього рейсу доправлять двома потягами Kyiv Boryspil Express до Центрального залізничного вокзалу столиці. Також в УЗ переконують, що створять для них комфортні умови для відпочинку й очікування.

Надалі евакуйованих залізничним транспортом безплатно розвезуть додому по всій території України. Компенсують витрати з резервного фонду держбюджету.

Нагадаємо, між державною Ізраїлем та угруповування ХАМАС починаючи з 2:00 21 травня набув чинності режим припинення вогню. При цьому обидві сторони заявили про готовність до будь-якого розвитку подій.

Раніше повідомлялося, 14 травня за ніч з Гази по Ізраїлю випустили майже 200 ракет.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram