Перемир’я між Ізраїлем та ХАМАС вступило в силу

Між державною Ізраїлем та угруповування ХАМАС починаючи з 2:00 21 травня набув чинності режим припинення вогню. При цьому обидві сторони заявили про готовність до будь-якого розвитку подій.

Про це пише РБК-Україна.

Після опівночі 21 травня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) завдала кілька ударів по цілям ХАМАСу в Газі. При цьому після 2:00 не повідомлялось про обстріл ізраїльської території, а також Сектора Газа.

Після початку режиму припинення вогню в Секторі Газа та решті території Палестинської автономії люди вийшли на вулиці для святкування перемир’я.

Як повідомляє The Jerusalem Post, після початку режиму припинення вогню в Ізраїлі були скасовані більшість директив тилу, в тому числі які рекомендують жителям прикордонних районів Гази залишатися поруч з притулками.

При цьому школи в центрі і на півдні Ізраїлю залишалися закритими. Армія оборони Ізраїлю попросила людей залишатися в стані бойової готовності.

Незважаючи на перемир’я, ізраїльські військові заявили про готовність продовжити військову операцію проти ХАМАСу в разі продовження ракетного обстрілу. Також про готовність до відповіді на дії Ізраїлю заявили палестинські бойовики.

Операція ізраїльської армії проти бойовиків ХАМАСу розпочалася 11 травня. За 10 днів військовий дій ЦАХАЛ атакував понад 1500 цілей в Секторі Газа. Була знищена мережа підземних комунікацій ХАМАСу, яка була побудована після операції Ізраїлю в 2014 році. В цілому зруйновано понад 100 км тунелів.

Палестинські угруповання, в свою чергу, випустили близько 4200 ракет по ізраїльських містах, повідомляє Newsru.co.il. Близько 15% з них впали на ізраїльській території. При цьому обстрілу піддалися не тільки прикордонні з Газою міста, а й Єрусалим, Тель-Авів та інші міста центру Ізраїлю.

Нагадаємо, міністерство охорони здоров’я Гази повідомило про більш ніж 230 убитих і понад 1700 поранених в результаті операції Ізраїлю в Секторі Газа. За інформацією ЦАХАЛ, в результаті операції були ліквідовані близько 200 бойовиків, однак МОЗ Гази всіх убитих називає мирними жителями.

В результаті ракетного обстрілу Ізраїлю загинули 12 осіб, серед яких троє іноземців. Близько 120 осіб були поранені.

Як відомо, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Держави Ізраїль та Палестини.

Раніше повідомлялось, Україна звернулася до Ізраїлю та Палестини з проханням утриматися від загострення військового конфлікту та насильства.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram