Фото: Український інститут національної пам'яті

Інститут національної пам’яті презентував проект про історію південних регіонів України

Український інститут національної пам’яті представив проект краєзнавчих лекцій про степову Україну без імперських міфів.

Про це йдеться на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Основною метою проекту стала деконструкція російських імперських штампів і фальсифікацій про історію Північного Причорномор’я.

“Дике поле”, “безлюдні степи”, “татарська орда” і потім раптом – “Новоросія”. Російська імперська і згодом радянська історіографія брехнею та міфологізацією прибрала до своїх рук історію Південної України. Цією серію краєзнавчих роликів ми хочемо спростувати багато міфів, які утворювали брехливий метанаратив російської історії та розказати, що на території Північного Причорномор’я довгий час проживали пліч-о-пліч з українцями інші народи, допоки сюди не прийшла російська імперська колонізація”, – розповів начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк

В рамках проекту будуть опубліковані п’ять лекцій, які розкажуть про окремі аспекти історії Південної України.

Перший фільм краєзнавчого проекту «Український Південь» розкриває історію Білгород-Дністровського, зокрема колишнього Аккерману, стіни якого пам’ятають майже десяток імперій і стільки ж різних історичних епох. Втім, є у міста й український стрижень, що залишався тут з Середніх Віків по сьогодні.

Всього буде оприлюднено пять лекцій, які висвітлюють різні аспекти історії Південної України. 

Нагадаємо, у Миколаєві презентували незвичайний календар, у якому об’єднали історію і поезію – прекрасних жительок Миколаєва представили в образах мешканок старовинного поселення Дикий Сад. 

Раніше повідомлялось, старший викладач Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського, керівник археологічної експедиції городища Дикий Сад Кирило Горбенко поділився особливостями дослідження історичної пам’ятки та найбільшими археологічним відкриттями.

Поширити:

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930