ФОТО: з відкритих джерел

Іноземні інвестори втрачають інтерес до України

Близько 48% іноземних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України знижується, ще 42% не вбачають істотних змін і лише 9% бачать поліпшення ситуації.

Про це свідчать результати п’ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, яке провели Європейська Бізнес Асоціація, Dragon Capital і Центр економічної стратегії в кінці жовтня 2020 року, повідомляє Діло з посиланням на прес-службу Dragon Capital.

“Вперше за п’ять років опитування недовіра до судової системи очолила анти-рейтинг перешкод для іноземних інвестицій. Широко поширена корупція, лідер попередніх років, посіла друге місце. Ці дві перешкоди є найважливішими як для стратегічних, так і портфельних інвесторів”.

Монополізація ринків і захоплення влади олігархами – на третьому місці серед перешкод, хоча стратегічним інвесторам також істотно перешкоджає обтяжливе і нестабільне законодавство.

Дефолт за державними запозиченнями був названий найбільшою загрозою для інвестиційного клімату. Другу і третю позицію зайняли відхід від демократичних цінностей і зміна геополітичного курсу.

Читайте також: Восени понад 1,6 мільйона українців отримали підвищення пенсій, – Мінсоцполітики

Стратегічні інвестори також бачать загрозу в занадто м’якій бюджетній і монетарній політиці, що несе ризики для макроекономічної стабільності. Портфельні інвестори вважають неможливість досягти домовленості з МВФ найбільш істотною загрозою після дефолту.

Нагадаємо, 4 жовтня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі зі студентами Львівської політехніки заявив, що наша країна не зможе гарантувати виплати майбутнім пенсіонерам вже через 15 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram