Восени понад 1,6 мільйона українців отримали підвищення пенсій, – Мінсоцполітики

В Україні з вересня понад 1,6 мільйона пенсіонерів отримали підвищення пенсій.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Як зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна, уряд послідовно підвищує пенсії і в цьому році провело кілька етапів підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів.

З вересня підвищення отримали пенсіонери, старші за 65 років, які мають 30 (жінки) та 35 (чоловіки) років страхового стажу. Завдяки тому, що у вересні зросла мінімальна заробітна плата до 5 000 гривень, відповідно зросла гарантована державою мінімальна пенсійна виплата таким людям, яка становить 40% від мінімальної зарплати. Тобто, вони отримують не менше 2 000 гривень.З січня 2021 року ми плануємо ще одне підвищення для цієї категорії пенсіонерів. Вони отримуватимуть не менше 2 400 гривень, оскільки мінімальна заробітна плата, відповідно до проекту Державного бюджету на 2021 рік, зросте до 6000 гривень, – розповіла Марина Лазебна.

В цілому, за її словами, на наступний рік уряд запланував п’ять етапів підвищення пенсій.

Також до кінця поточного року ми проведемо ще одне підвищення відповідно до зростання прожиткового мінімуму, яке буде направлено, в першу чергу, на тих, у кого розмір пенсії залежить від прожиткового мінімуму, – додала міністр соцполітики.

У відомстві повідомляють, що в результаті програми підвищення пенсій протягом 2020 року середня пенсія зросла до більш ніж 3400 гривень.

Нагадаємо, 4 жовтня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі зі студентами Львівської політехніки заявив, що наша країна не зможе гарантувати виплати майбутнім пенсіонерам вже через 15 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram