«Індекс Біг-Мака»: долар має коштувати 11 гривень

Цього року українська гривня виявилася серед п’яти валют світу з найбільш заниженим курсом ㅡ вона виявилася недооціненою на 61% в порівнянні з доларом США.

Про це свідчить «Індекс Біг-Мак» (The Big Mac Index) видання The Economist, пише Нromadske.

За даними видання, «Біг-Мак» в Україні коштує 62 гривні, в той час, як в США він коштує 5,66 долара. Реальний курс гривні, в такому випадку, має становити 10,95 гривні за долар.

Різниця між «бургерним» курсом від The ​​Economist і реальним становить 28,14 гривні, таким чином українська валюта виявилася недооціненою на 61,1%. Це п’яте місце в рейтингу найбільш недооцінених валют світу.

Рік тому видання заявляло, що реальний курс гривні повинен становити 10,05 гривні за долар, тобто українська валюта була недооцінена на 58,1%. У липні 2020 по «індексу Біг-Мака» курс гривні повинен був становити 10,33, проте в реальності гривня була куди дешевше – 27,13, тобто недооцінена на 61,9%.

Інфографіка /The Economist

У той же час, за розрахунками видання, в цьому році найбільш занижений курс мають ліванський фунт і російський рубль. Різниця між реальними курсами цих валют і розрахованими за «індексом Біг-Мака» склала 68,7% і 68% відповідно.

Видання The Economist розраховує за допомогою «індексу Біг-Мака» справедливу вартість валют на основі їх купівельної спроможності. Це дослідження проводиться щорічно з 1986 року.

В основі дослідження лежить вартість бургера «Біг-Мак» в мережі фаст-фудів «МакДоналдс». Вважається, що в собівартість такого бургера входять основні продукти харчування, оплата праці, транспортні та податкові витрати, підсумувавши які можна отримати узагальнений «споживчий кошик», вартість якого і міряють обмінний курс валют щодо долара.

Нагадаємо, у п’ятницю, 1 січня, вступила в дію угода про вільну торгівлю з Великобританією, яке раніше ратифікувала Верховна Рада.

Раніше повідомлялось, Міністерство соціальної політики планує з 1 березня проіндексувати пенсії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram