Фарба для волосся. Фото: Pixabay

Фарба для волосся підвищує ризик онкозахворювань у жінок

Перманентна фарба для волосся може збільшити ризик раку у жінок – небезпека загрожує навіть при деяких природних відтінках.

Дослідники виявили, що фарба помітно збільшує ймовірність виникнення деяких типів пухлин, включаючи рак грудей, шкіри і яєчників. Про це повідомляє NewsYou з посиланням на журнал BMJ.

Їх дослідження показало, що навіть природний колір волосся іноді впливає на ймовірність деяких видів раку. У світі фарба для волосся дуже популярна не перше століття, особливо серед жінок середнього і старшого віку, які борються з сивиною. Наприклад, в США і Європі її використовують від 50% до 80% жінок і 10% чоловіків у віці від 40 років і старше.

Читайте також: Сміх допомагає впоратись зі стресом

Автори дослідження проаналізували записи понад у 110 тисяч медсестер, зібрані в рамках масштабних спостережень. Серед них була і оцінка впливу фарби для волосся. На початку спостережень ні у кого не було раку, за всіма жінками спостерігали 36 років.

У тих, хто користувався перманентними барвниками, збільшувався ризик базальноклітинного раку шкіри. Ця ж небезпека спостерігалася у жінок зі світлим від природи волоссям.

Крім того, перманент підвищував ризик лімфогранулематозу у жінок з темними від природи волоссям, а також ймовірність пухлин грудей і яєчників. Чим частіше жінки користувалися фарбами, тим вище була ця небезпека.

Нагадаємо, що регулярне вживання оливкової олії може знизити ймовірність імпотенції.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram