ЄС. Фото: Pixabay

ЄС виділить Україні 25 мільйонів євро на цифрову трансформацію

Він спрямований зробити урядову цифрову інфраструктуру функціональною і надасть підтримку в побудові надійної системи електронних послуг.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації, пише Діло.

Естонська Академія електронного урядування (e-Governance Academy) керуватиме процесом імплементації та досягнення цілей.

Мінцифра з європейськими партнерами окреслили майбутні плани:

  • розробка інфраструктури для цифрового врядування
  • модернізація державних електронних послуг
  • розвиток кібернетичної безпеки і засобів захисту даних
  • візуалізація інформації щодо доступу до широкосмугового інтернету в Україні
  • продовження підключення основних реєстрів до системи обміну даними “Трембіта”
  • розробка загальнодержавного персонального ідентифікатора — державного цифрового посвідчення особи і реєстру адрес реєстрації місця проживання громадян
  • розробка електронних послуг на порталі Дія та в застосунку Дія
  • смарт-Дія та розвиток довірчих послуг
  • броадбенд платформа.

Представники ЄС наголосили: Україна досягла вражаючих успіхів у цифровій трансформації — посіла 69-е місце у рейтингу ООН серед 193 країн щодо готовності до електронного Уряду за індексом EDGI. Україна піднялися на 16 позицій порівняно з 2018 роком.

Читайте також: Україна почала повноцінний реекспорт газу до ЄС

Естонська Академія електронного управління ще з 2012 року здійснює реалізацію проєктів з електронного врядування в Україні. Завершується проєкт egov4Ukraine, результатом якого є успішне запровадження системи «Трембіта» та «Вулику». Трембіта вже стала основою реєстрів країни.

Проєкт EU4DigitalUA — це частина широкої підтримки Європейським Союзом розвитку електронного врядування в Україні. Реалізацію втілюватимуть Іспанська фундація FIIAPP Spain та естонська Академія електронного управління. Європейський Союз продовжує підтримувати цифрову трансформацію України та її гармонізацію з Єдиним цифровим ринком.

Читайте також: Україну назвали годувальницею 150 мільйонів населення Землі

Раніше повідомлялось про те, що українські експортери м’яса та м’ясопродуктів мають можливість почати продажі продукції до Йорданії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram