Дитинчата хижаків і понад 400 врятованих улюбленців: як зоопарк поповнює колекцію тварин у війну

Від кривавої війни, яку Росія розв’язала проти України, страждають не лише люди, а й тварини. Прихистком для майже півтисячі домашніх улюбленців став Миколаївський зоопарк. Ба більше, навіть під час бойових дій тут народжується нове життя.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

У березні в зоопарку народився пардус (леопард) амурський – одна з найрідкісніших тварин планети. В природі їх залишилося близько 110.

Народився він 8 березня, це святковий подарунок для наших жінок в зоопарку. Найбільш тривожні дні були, початок повномасштабної війни, обстріли. Та попри це самка спокійно вигодувала малюка, вилежала з ним в будиночку. Це чистокровий далекосхідний леопард, занесений в Міжнародну Червону книгу. Він має свій міжнародний племінний номер і є учасником Європейської програми розведення далекосхідних леопардів, – розповів директор зоопарку Володимир Топчий.

Леопардик грайливий і дуже активний. У вольєрі відпочиває з мамою і вчиться гарчати. Він ще маленький, тому п’є молоко. Але м’ясо теж пробував, сподобалося. Володимир Топчий каже, так формується характер.

Поповнення з’явилося і у пари рисей, однак помилуватися ними поки не можна, ще занадто маленькі. Тварин у Миколаївському зоопарку більшає і з іншої причини – багато людей, які виїжджають з міста через бойові дії, приносять своїх екзотичних друзів на перетримку.

Нам стали дзвонити і питати, чи можемо ми виручити і взяти на певний час чи назавжди домашнього улюбленця. Хочу сказати, що засуджувати цих людей за те, що вони віддають в чужі руки тварину, не можна. Це буде неправильно. Я бачив дитячі сльози, коли тут залишали папужку, шиншилу, морську свинку, це святі сльози. Люди кажуть, що приїдуть, заберуть, ви ж тільки збережіть. Я відповідаю, що давайте спершу дочекаємось перемоги. Ви залишайте, а після перемоги прийдете і, якщо все буде добре, звісно, ми віддамо, – зазначив директор зоопарку.

За чотири місяці повномасштабної війни в Україні зоопарк прийняв 426 тварин 61 виду. Усі вони спершу повинні пройти карантин, а вже потім зможуть приєднатися до інших представників фауни.

Приносили черепах, ящірок, хамелеонів, великих папуг ара і жако, акваріумних рибок. Ми і досі приймаємо тварин. Єдине, зрозумійте правильно, не можемо забрати котів і собак. Котів на території зоопарку і так вистачає, це наші головні мисливці на щурів. А собак просто ніде тримати, хоча часом бувають дуже щемливі історії, – додав Володимир Топчий.

Дехто з власників тварин телефонують Володимиру, щоб поцікавитися, як у новому середовищі почувається улюбленець. Але таких випадків мало, каже директор звіринцю. Увесь колектив вірить, після перемоги України екзотики повернуться до своїх господарів. А поки тварини адаптуються до нових умов життя.

З 11 червня зоопарк у Миколаєві працює. У вихідні жителів та гостей міста запрошують відволіктися від невтішних реалій сьогодення і на кілька годин опинитися у світі братів наших менших. Вартість дорослого квитка – 100 гривень, а дитячого – 60. Своїм візитом ви підтримаєте кращий в Україні звіринець і зробите внесок у його діяльність.

Нагадаємо, у Миколаєві створюють мурали в підтримку захисників України та міста.

Раніше повідомлялося, в Миколаєві почав працювати консультаційний центр, який займається правами ветеранів та їх сімей.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram