Директор КП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко пояснив, чому змінився тариф на воду

Збільшення тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення відбулось через зростання цін на основні його складові. Зокрема, останнім часом відчутно змінився тариф на електроенергію та рівень  мінімальної зарплатні.

Про це розповів очільник комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко під час засідання виконкому міської ради, яке відбулось сьогодні, 27 січня. 

Згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у разі зміни складових тарифу підприємство повинно визначитися з розрахунками та надати їх Національній комісії для того для перегляду, – сказав Борис Дуденко. – До основних складових тарифу входять ціни на електроенергію, яка нам необхідна для підкачки води, та рівень заробітної плати. У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати фонд заробітної плати підприємства на рік зріс на 17 млн.грн. У зв’язку з цим у нас на 3,8 млн. грн зростає й обов’язковий платіж – ЄСВ. Загалом же через підвищення мінімальної заробітної плати в тариф  має бути закладено понад 22 млн. грн. на рік. Також через збільшення вартості електроенергії нам потрібно більше 21 млн. грн. на рік. Треба сказати, що це цифри за розрахунками 2020 року. Адже в січні 2021 року прогнозується ріст вартості електроенергії на близько 8 %.

Також очільник підприємства повідомив, що в тариф також має закладатися й компенсація витрат за минулі періоди.

Це означає, що, наприклад,  в 2020 році в наших тарифах не були закладені ті чи інші витрати. Підприємство розраховує їх та пропонує Національній комісії включити їх до тарифу наступних періодів, в нашому випадку на 2021 рік. Наші розрахунки були на рівні 26 млн. грн. на рік, а Національна комісія встановила компенсацію на рівні 13 млн. грн. – повідомив Борис Дуденко.

При цьому він зазначив, що рівень не всіх складових тарифу на послуги КП «Миколаївводоканал» збільшився.

По деяких складових тарифу у нас відбулось зменшення. Наприклад, підкачка для підвищення тиску для багатоповерхових будинків. Ми добре попрацювали і змогли зменшити наші витрати на 1,7 млн. грн. У підсумку цю сума виключили з тарифу, – сказав Борис Дуденко.

Завершуючи доповідь, він наголосив на тому, що підприємство несе відповідальність за своєчасну подачу розрахунків діючого та майбутніх тарифів.

Наприклад, у 2016 році було зауваження Антимонопольного комітету щодо бездіяльності керівництва водоканалу в частині встановлення економічно обґрунтованого тарифу. Тоді все обійшлося лише зауваженням, – зазначив директор підприємства.

Нагадаємо, що Рішення цілком логічне, – мер Сєнкевич про підняття тарифів «Миколаївводоканалом».

Як раніше повідомлялось, “Миколаївводоканал” закликає містян провести повірку водолічильників.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram