Фото: Дмитро Бачинський / Facebook

Двом жителям Миколаївщини успішно трансплантували нирки в Києві

У Центрі трансплантації Київської обласної клінічної лікарні прооперували двох пацієнтів з Миколаївської області, яким була потрібна пересадка нирок.

Про це написав заступник головного лікаря з хірургічної допомоги в Миколаївській обласній клінічній лікарні Дмитро Бачинський.

Він розповів, що під час робочої зустрічі зі столичними медпрацівниками в Миколаєві їм подзвонили і повідомили, що в обласній лікарні Києва з’явився донор і дав згоду.

За даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації підходили 3 реципієнта, 2 з них – жителі Миколаєва, один зі столиці.

О 23 ми приїхали до Києва. І зразу ж почалась підготовка пацієнтів до трансплантації нирок. І тільки майже годину тому, закінчились операції. Я дуже вдячний Миколі Миколайовичу, що мав нагоду приймати участь в операціях. А найголовніше, що об’єднавшись ми дали майже “нове” життя двом миколаївським пацієнтам. Ще довгий шлях реабілітації, але ми розпочали і продовжуємо співпрацю, – поділився Дмитро Бачинський.

Нагадаємо, уряд підтримав постанову МОЗ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», що дає поштовх для розвитку цілому напрямку вітчизняної медицини.

Раніше повідомлялося, у 2020 році в Україні провели 118 операцій із трансплантації життєво важливих органів. Наступного року цей показник планують збільшити удвічі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram