Фото: Vladislav Kryklii / Facebook

Дві траси у Миколаївській області потрапили в список концесійних проектів

У 2021 році в Україні планують оголосити конкурси з першим проектам на концесію автодоріг, в список яких увійшли траси «Херсон-Миколаїв» і «Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв».

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Владислав Криклій, всього планується побудувати 1400 кілометрів доріг.

На першому етапі будуть відремонтовані такі дороги:

  • Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18);
  • Бориспіль-Полтава (М-03);
  • Херсон-Миколаїв (М-14);
  • Київ-Житомир-Рівне (М-06);
  • Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19);
  • Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11).

Як зазначив міністр у своєму дописі, очікуваний обсяг початкових інвестицій за кожним з проєктів складає $200-350 мільйонів. Вони також передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20 і більше років. А це додаткові інвестиції, що в рази перевищують початкові.

Ці дороги не будуть платними для громадян. За інфраструктуру платитиме держава, але в розстрочку протягом 20-30 років. Якщо дорога не утримуватиметься відповідно до встановлених стандартів, платіж інвестору з боку держави зменшується на відповідний розмір штрафів, що визначається договором, – написав Владислав Криклій.

Нагадаємо, 18 грудня минулого року, в управлінні інфраструктури Миколаївської обласної державної адміністрації заявили, що не використали більше 180 мільйонів на ремонт доріг, виділених з держбюджету, через брак щебеню, економії під час торгів і пізнього надходження коштів.

Нещодавно повідомлялось, 22 січня, дорожники приступили до ремонту покриття на Варварівському мосту в Миколаєві.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram