Фото: Управління інфраструктури Миколаївської ОДА

У Миколаївській ОДА пояснили, чому не використали 35% виділених з держбюджету грошей на ремонт доріг

В управлінні інфраструктури Миколаївської обласної державної адміністрації заявили, що не використали більше 180 мільйонів на ремонт доріг, виділених з держбюджету, через брак щебеню, економії під час торгів і пізнього надходження коштів.

Про це управління написало на своїй сторінці в Facebook.

В ОДА зазначили, що 108,9 мільйона гривень було спрямовано на ремонт доріг і вулиць комунального значення, тобто їх передали місцевим радам. Органи місцевого самоврядування використовували тільки 54,8% суми, що на думку управління інфраструктури, значно впливає на загальний показник.

Так, наприклад, містом Первомайськ з 20 мільйонів використано тільки 5,7. У місті Баштанка не використали – 2,4 мільйона; у селі Велика Мечетня – три, в селі Тридуби – 2,5 мільйона гривень, – відзначили в ОДА.

Також в облдержадміністрації заявили, що низький темп виконання дорожніх робіт на шляхах місцевого значення викликаний «певними об’єктивними причинами». Серед них назвали:

  • фактичний перерахунок коштів по комунальним дорогам відбувся лише у серпні місяці;
  • виробничі потужності Миколаївської області з виробництва щебеневої продукції було не готове до забезпечення у достатній кількості всі підрядні організації, які одночасно приступили до виконання робіт у другому півріччі по всій області;
  • обмеженість ресурсів, як наслідок постійні перебої у поставці щебеневої продукції та бітуму;
  • зміщення строків та темпів виконання дорожніх робіт на дорогах місцевого значення, з причини виконання першочергових робіт на автомобільних дорогах державного значення;
  • значна сума економії коштів за результатами проведення відкритих торгів.

Нагадаємо, 14 липня, Кабінет Міністрів України виділив Державному агентству автомобільних доріг 35 мільярдів гривень з фонду боротьби з COVID-19. З цієї суми Миколаївській області передбачено 301 мільйон гривень.

У жовтні стало відомо, що за підсумками дев’яти місяців Миколаївська ОДА на ремонт доріг спрямувала лише 50% отриманих коштів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram