ФОТО: Всеосвіта

ДПА, ЗНО чи річне оцінювання: у Раді пропонують дати випускникам право вибору

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає надання випускникам право вибору виду оцінювання.

Як передає Укрінформ, законопроєкт № 5014 “Про внесення змін до Розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року) оприлюднено на сайті парламенту.

Читайте також: Президент України постановив заснувати стипендії учасникам ЗНО з найвищими результатами

Законопроєкт передбачає надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Читайте також: Центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік ЗНО-2021

Нагадаємо, що уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що комплексне ЗНО з української мови та літератури має бути обов’язковим.

Також Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проєкт наказу про Зовнішнє незалежне оцінювання, у якому, зокрема, передбачається, що тестування з додаткових предметів може бути платним.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram