Центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік ЗНО-2021

Реєстрація на зовнішнє незалежне тестування розпочинається з 1 лютого і триватиме до 5 березня, основна сесія ЗНО пройде з 21 травня по 15 червня.

Про це повідомив в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, передає Укрінформ.

“З 1 лютого розпочинається реєстрація для участі в ЗНО і вона буде тривати до 5 березня. До 30 квітня на сторінках всіх учасників будуть розміщені запрошення-перепустки, де буде зазначено в яку дату, де і який предмет складає учасник ЗНО. Додатковий період реєстрації триватиме з 6 по 18 травня. Фінальна стадія проведення ЗНО – додаткова сесія для окремих категорій учасників – з 29 червня по 16 липня”, – розповів Бойко.

В період з 1 лютого по 5 березня на додаткову сесію ЗНО можуть зареєструватися особи, які вказали на необхідність створення особливих умов, перебувають на тимчасово окупованих територіях, або на лінії зіткнення, у період основної сесії перебувають за кордоном або складають державні іспити чи беруть участь у міжнародних заходах, включених до офіційних заходів МОН, Мінмолодьспорту та Мінкультури тощо.

В період з 6 по 18 травня на додаткову сесію ЗНО можуть зареєструватися особи, які є учасниками антитерористичної операції на сході країни, особи , які живуть у Криму та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, особи , які перебувають в установах виконання покарань.

Окрім того, в цей час можуть зареєструватися особи, які мають проходити ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не зареєструвалися під час основного періоду реєстрації.

Читайте також: Президент України постановив заснувати стипендії учасникам ЗНО з найвищими результатами

Основна сесія ЗНО розпочинається 21 травня тестуванням із хімії.

24 травня – іспанська, німецька, французька мови, 25 травня – англійська мова, 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту), 1 червня – українська мова, українська мова і література, 4 червня – історія України, 7 червня – фізика, 10 червня – біологія, 15 червня – географія.

Оголошення результатів з хімії — до 4 червня, з іноземних мов – до 18 червня, з математики та фізики – до 22 червня, з української мови, української мови та літератури, історії України та біології — до 25 червня, з географії — до 30 червня.

Результати додаткової сесії ЗНО оголосять до 23 липня.

Читайте також: З 2025 року ЗНО можна буде складати лише українською,- Кремінь

У 2021 році ЗНО/ДПА складають ті, хто здобуває у 2021 році повну загальну середню освіту, планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврський рівень: випускники закладів середньої загальної освіти 2021 року, учні (слухачі) закладів професійної і професійно-технічної освіти, студенти закладів вищої освіти, випускники закордонних закладів освіти 2021 року.

Тільки ЗНО складають випускники закладів загальної середньої освіти минулих років, які планують вступати до закладів вищої освіти на бакалаврський рівень, і вже мають атестат або свідоцтво про повну загальну середню освіту.

Бойко зазначив, що випускники минулих років можуть скористатися при вступі сертифікатами ЗНО минулих років, якщо вони, відповідно, складали ці тести. Можна скористатися сертифікатами за 2018, 2019, 2020 роки.

Нагадаємо, що уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що комплексне ЗНО з української мови та літератури має бути обов’язковим.

Також Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проєкт наказу про Зовнішнє незалежне оцінювання, у якому, зокрема, передбачається, що тестування з додаткових предметів може бути платним.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram