Фото: Сербська Црна

До Сербії намагалися ввезти колекцію антикваріату з України

Археологічна колекція складається з прикрас і предметів побуту різних періодів-бронзового століття, візантійського періоду, середньовіччя; деякі вироби належать до культур давніх слов’ян та кельтів

Як повідомляє 112.UA із посиланням на пресслужбу прикордонного загону “Сербська Црна”, громадянин Сербії на вантажівці намагався ввезти до своєї країни цінну колекцію антикваріату з України, заховану в паркеті.

Вночі 29 грудня 2020 року на прикордонному переході Сербська Црна митники у співпраці з поліцією виявили і запобігли спробі контрабанди багатої археологічної колекції, що налічує понад 2000 предметів антикваріату різних періодів, – йдеться у повідомленні.

Фото: Сербська Црна

Митники нарахували 2 113 виробів. З них велика кількість підвісок, обручки, різні інструменти, зброя, один великий камінь і кілька металевих фігур меншого розміру. Також браслети, брошки, шпильки, шпильки для волосся, а серед зброї – безліч наконечників для списів, стріл, сокир і навіть булави. З предметів повсякденного вжитку в колекції – кілька ложок, голок, ножів, ключів, шпор, пряжок для ременів, гудзиків та монет.

Враховуючи розмір і розмаїття антикварної колекції, правоохоронці не змогли визначити її цінність без експертної оцінки. Всі предмети будуть передані на експертизу.

Нагадаємо, що на сьогодні на території Миколаївщини знаходиться понад 200 скіфських курганів, з них лише 10 % – це поховання скіфської знаті.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram