ЄС. Фото: Pixabay

Для українців можуть запровадити платний в’їзд в ЄС

Введення обов’язкового отримання платного дозволу на безвізовий в’їзд до Європейського Союзу, що стосується і громадян України, очікується не раніше кінця 2022 року.

Згідно з даними на сайті Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS), введення такої системи було передбачено ще в 2016 році, і тоді очікувалося, що для її запуску буде потрібно близько п’яти років – до кінця 2021 року, а її остаточне введення відбудеться до 2022 року, про що повідомляє Діло.

Нині ж введення обов’язкової реєстрації відкладено на ще більш пізній термін. Нові правила будуть застосовуватися до громадян 60 країн, які користуються безвізовим режимом з ЄС. Їм потрібно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки.

Читайте також: В Україні скасували митo на імпорт вина з ЄС

Не пізніше ніж 96 години до в’їзду в онлайн-системі користувачеві необхідно буде повідомити персональні та контактні дані, зокрема інформацію про проїзні документи, місце проживання, освіту, батьків, роботу, а також відповісти на нику питань про можливі зв’язки з криміналом. Отримання авторизації повинно зайняти не більше ніж 10 хвилин.

Дозвіл буде дійсний для поїздок терміном до 90 днів протягом трьох років або до закінчення терміну закордонного паспорта.

Читайте також: ЄС виділить Україні 25 мільйонів євро на цифрову трансформацію

За звернення встановлена плата в розмірі 7 євро для заявників у віці від 18 до 70 років, для інших це буде безкоштовно.

У разі відмови від автоматичного узгодження від людини можуть вимагати додаткові документи, а в разі відмови і при їх наданні — можна буде все одно подати апеляцію на таке рішення.

Читайте також: Україну назвали годувальницею 150 мільйонів населення Землі

Раніше повідомлялось про те, що українські експортери м’яса та м’ясопродуктів мають можливість почати продажі продукції до Йорданії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram