16 липня, депутати Миколаївської міської ради не набрали достатньої кількості голосів і не затвердили комплексну програму «Інформатизації та розвиток електронного врядування на 2020-22 роки».
Про це стало відомо під час чергового засідання сесії міської ради, повідомляє ТРК “МАРТ”.
Депутати розглянули ініціативу поліції, яка просила виділити сім мільйонів гривень на придбання 147-ми камер спостереження, які будуть розпізнавати номерні знаки.
Керівник відділу комунікації ГУ Національної поліції України в Миколаївській області Олена Бережна повідомила депутатам, що співробітники відомства вже проаналізували місця, де відбувається велика кількість злочинів. Ці дані стали основою плану розміщення 147 камер.
У Миколаєві на теперішній час поліція може переглядати 117 муніципальних камер відеоспостереження встановлених 4-5 років тому, які вже є технічно застарілими. Правду кажучи, на більшості із них можна лишень зрозуміти чи то день, чи ніч надворі, немає мови про впізнання обличчя за кермом. Такі камери якраз встановлені у Центральному, Заводському Інгульському районі, у Корабельному районі немає жодної камери, – повідомила очільниця відділу комунікації Нацполіції у Миколаївській області.
Дивіться також: Водії чи вандали: дорожні знаки, що регулюють рух фур по місту кудись зникають, – Сергій Коренєв
Олена Бережна навела як приклад – місто Київ, де тільки в минулому році встановили близько сім тисяч «розумних» камер.
Начальник відділу стандартизації та впровадження електронного урядування міськради Дмитро Канарський зазначив, обслуговування камер на рік обійдеться бюджету в 750 тисяч гривень.
У свою чергу голова фракції “Європейська солідарність” Олена Кісельова запропонувала, щоб контрольну функцію при покупці камер виконували представники поліції.
У підсумку “За” проголосували лише 26 депутатів при необхідній кількості у 28 голосів.
Нагадаємо, у Миколаєві відбулась акція на захист української мови.
Як відомо, «Миколаївоблтеплоенерго» та «ТЕЦ» заборгували 36,5 млн. гривень «Миколаївгаз».