Автор – Наталія Якобсон, оператор – Олег Хусаінов
11 березня, депутати «бюджетної» комісії міської ради відмовились голосувати за положення про шкільний «Громадський бюджет». На їхню думку, положення проєкту ставлять у нерівні умови навчальні заклади міста.
Шкільний «Громадський бюджет» як окрема категорія вводиться вперше. Ідеться про малі проєкти вартістю до 300 тисяч гривень. Їх зможуть подавати школярі у віці від 14 до 18 років. На 2020 рік для цього готові виділити 18 млн грн. Попередньо шкільний «Громадський бюджет» вже затвердили члени виконкому. Далі це мають зробити члени профільної («бюджетної») комісії, а вже потім його винесуть на розгляд сесії. Однак уже перша спроба затвердити шкільний «Громадський бюджет» із депутатами провалилась.
Дивіться також: Депутати міської ради ухвалили бюджет – 2020
У народних обранців виникло чимало запитань до директора департаменту економічного розвитку Тетяни Шуліченко: чому цим займається не управління освіти, як реалізація проєктів відобразиться на шкільній програмі, хто братиме на баланс нові об’єкти? На це чиновниця зауважила, про будівництво нових майданчиків чи чогось на кшталт цього не йдеться.
Це можуть бути фестивалі, конференції, це можуть бути якісь спортивні заходи. В інфраструктурних ідеться про розумне облаштування якихось приміщень, тобто, якщо діти щось хочуть для себе: поставити, я не знаю, якісь ігрові автомати, мається на увазі, які можливо розташувати, чи якийсь там Wi-Fi, – розповіла Тетяна Шуліченко.
Однак депутати Олександр Бернацький, Артем Грозов, Павло Зоткін у положенні про шкільний «Громадський бюджет» побачили неконкурентоспроможні умови між школами. Адже всі навчальні заклади різні за наповненням, тож ті, де мало учнів, приречені на програш. Щоб зробити умови рівними депутат Зинаїда Танасевич запропонувала вести підрахунок голосів у відсотковому співвідношенні, її в цьому підтримав голова комісії.
Допустим, набрали 100 голосов, одна школа 100 голосов и другая, но в одной школе 300 учеников, в другой школе – 1000. 100 делим на 300, 100 делим на 1000, получаем разный коэффициент. То есть принцип где-то такой, – підсумував Олександр Бернацький.
Після майже годинного обговорення цього питання, члени бюджетної комісії напрацювали рекомендації для директора департаменту економічного розвитку міської ради. Депутати порадили Тетяні Шуліченко та її підлеглим доопрацювати положення про конкурс і вже потім виходити з ним на голосування. Цю пропозицію підтримали одностайно.
Нагадаємо, у Миколаївській міській раді відбувся публічний звіт щодо виконання бюджету міста за 2019 рік.