Дайте довідку: депутати ще до початку бюджетної комісії розсварились через «мовний закон»

19 січня, члени планово-бюджетної комісії Миколаївської міської ради посперечались між собою щодо того, якою мовою спілкуватись під час засідання.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу «МАРТ».

До початку засідання голова комісії Федір Панченко звернувся до її членів та нагадав, що згідно із Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», депутати міських рад під час роботи комісії мають спілкуватись державною мовою.

Якщо ми хочемо щось офіційно заявити, аби це було внесено у протокол засідання комісії, то озвучуємо, згідно законодавства, на державній мові. Якесь спілкування між депутатами, можливі репліки, котрі не є офіційно частиною роботи комісії та не вносяться до протоколу, може бути озвучено тією мовою, що зручна для депутатів, – відзначив голова комісії.

У свою чергу, депутат Сергій Кантор заявив, що не впевнений у тому, чи слід на бюджетній комісії спілкуватись на державній мові.

А можна отримати офіційну довідку від юридичного департаменту чи справді це законно? Я вважаю, що це звуження моїх прав. Ніхто не може заборонити мені розмовляти тією мовою, яка зручна для мене, – сказав він.

Голова комісії Федір Панченко звернув увагу, що ця норма закону поширюється тільки на офіційні заяви, які мають вноситись до проколу засідання.

Зі свого боку, депутат Володимир Топчий додав, якщо людина обрана депутатом Миколаївської міської ради, то має здійснювати свої повноваження в рамках чинного законодавства, тож його депутатська діяльність напряму пов’язана з використанням державної мови.

Нагадаємо, 18 січня, під час засідання комісії з питань ЖКГ мовне питання не раз викликало гострі дискусії як у членів комісії, так і в місцевих активістів, які прийшли на засідання.

Як відомо, телеканал «МАРТ» перевірив, як у Миколаєві дотримуються «мовного закону».

Раніше повідомлялось, рідною українську мову вважають 73% громадян, однак спілкуються нею половина, – дослідження.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram