Це поєднання хобі та любові до рідного міста, — Андрій Шинкаренко розповів про 3D-моделювання історичних споруд Миколаєва

Керівник інтернет-проекту «Николаевский базарЪ» Андрій Шинкаренко, котрий займається розробкою 3D-моделей історичних будівель та культових споруд Миколаєва, вважає своє захоплення, як шану історії рідного міста.

Про особливості свого хобі він розповів у студії програми «Діалог».

За його словами він є корінним жителем Миколаєва, тут зростав, навчався і нині продовжує жити разом з родиною. Інтерес до історії свого міста завжди був присутній, а саме до архітектурних споруд, котрі крізь віки зберігають свою винятковість та традиції миколаївського містобудування.

Як зазначив Андрій Шинкаренко, за фахом він є інженером-механіком і займається облаштуванням скла в будівлях, тому створення моделей культових споруд є своєрідною віддушиною у перерві поміж робочих буднів та символічним відтворенням поваги та любові до Миколаєва.

Велика колекція матеріалів та листівок, макетів для креслення споруд дореволюційного Миколаєва до нашого часу, на жаль не дійшли. Однак зараз завдяки 3D-технологіям з’явилась можливість це все реалізувати, повернути історичне обличчя різноманітних будівель міста. Три роки тому ми (прим.ред. — креативна команда інтернет-проекту «Николаевский базар») створили комплексу виставку «Dream city», котра нині експонується у Миколаївському краєзнавчому музеї, у якій ми відтворюємо своє бачення втрачених архітектурних об’єктів міста, — розповів Андрій Шинкаренко.

Частина виставки «Dream city» з моделлю телевізійної башти / Експозиція: Миколаївський краєзнавчий музей

Завдяки його роботі, сина Андрія Шинкаренка-молодшого та всієї групи креативного проекту, вже вдалося відтворити декілька видатних споруд з минулого Миколаєва, зокрема: Адміралтейський собор, Турецький фонтан, Храм Вести, Альтанка адмірала Олексія Грейга, обеліск з могили Михайла Фалєєва та інші.

3D-модель обеліска з могили Михайла Фалєєва

Окрім створення тривимірних моделей архітектурних об’єктів міста, Андрій Шинкаренко також веде свій краєзнавчий блог про історію рідного краю. На власному YouTube-каналі він ділиться з підписниками оглядами різноманітних цікавих місць, котрі мають виняткове значення для Миколаєва, розвіює надумані міфи та підтверджує беззаперечні факти.

Наш сайт (прим.ред. — «Николаевский базар»), певно можна вважати найдревнішим у Миколаєві, оскільки ми запустили його ще у 2004 році. Проте нам вдалось його зберегти, адже це сховище цінної історичної інформації та різноманітних статей, зуміли розвинути і створити на його основі декілька важливих форумів і фотогалерей. На сьогодні, я вважаю, що це корисне місце і справжній архів для тих, хто любить історію Миколаєва та хоче знати про нього більше, — підсумував Андрій Шинкаренко.

Нагадаємо, 21 жовтня минулого року, у Миколаєві презентували незвичайний календар, у якому об’єднали історію і поезію – прекрасних жительок Миколаєва зобразили в образах мешканок старовинного поселення Дикий Сад.

Раніше повідомлялось, керівник археологічної експедиції городища Дикий Сад Кирило Горбенко розповів у програмі «Діалог» про початок благоустрою території, де заплановано звести музей під відкритим небом, а також поділився своїми очікуваннями і перспективами його розвитку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram