Через пандемію в Миколаєві вдвічі скоротилось фінансування «Теплих кредитів», – Олександр Омельчук

В 2020-му році через пандемію і спрямування бюджетних коштів на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Миколаєві, вдвічі скоротилось фінансування програми «Теплих кредитів».

Про це в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ» розповів заступник Миколаївського міського голови з питань енергоефективності Олександр Омельчук.

В минулому році в Миколаєві було 15,5 мільйонів гривень і це був перший результат по Україні. Більше ні в кого такої суми не було. Сьогодні в половину менше, але це теж достойний фінансовий результат. Є об’єктивні причини, є фінансові ризики, є пандемія і є фінансовий стан, – розповів Олександр Омельчук.

Дивіться також: Гість програми “Діалог” Леонід Клименко

Заступник міського голови каже, сума у 7 мільйонів, яку виділили цього року теж достойна і більшість міст України про такий результат «навіть не мріють».

Я розумію ситуацію так, що будь-які непередбачувані фактори не повинні залишати без фінансування ті правильні, реальні речі, які до цього робилися в місті. Тому нехай це буде менше, але нехай це буде для всіх у користуванні,– зазначив Олександр Омельчук.

До кінця цього року сума на компенсації по «Теплих кредитах» вже розписана, каже заступник міського голови. І додав, що у зв’язку зі скороченням фінансування, щоб задовольнити всі заявки від ОСББ, сума компенсацій становитиме до 30%.

Дивіться також: Гість програми “Діалог” Олександр Береза

Сума, яка є – 7 мільйонів 100 тисяч гривень – вона існує до кінця року. Ми зробили декілька публічних заходів, де всім розказали, скільки в нас коштів і поділились своїми намірами, що ці кошти будуть розподілені між усіма учасниками, хто захоче брати участь у заходах. Тому ОСББ має розуміти, якщо вони мають бажання брати участь у програмі, вони мають розуміти, що є певна сума коштів. І якщо вона їх влаштовує, тобто вони розраховують власні ризики і йдуть цим шляхом. Якщо ні, то вони можуть зачекати наступного року і більш сприятливих умов, – каже заступник міського голови.

І нагадав, що окрім «Теплих кредитів» міська влада запроваджує програму Фонду енергоефективності. Вже до кінця року будуть готові декілька проєктів для реалізації, що створені в підтримку ОСББ, котрі пішли шляхом енергомодернізації своїх будинків.

Нагадаємо, Миколаївська міська рада виділили сім мільйонів гривень на фінансування програми «Теплий дім» за ініціативи Центру енергоефективності.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram