Бюрократичні перепони: новий директор «Миколаївобленерго» розповів, чому півтора місяці не може приступити до роботи

Новопризначений керівник АТ «Миколаївобленерго» півтора місяці не може приступити до своїх обов’язків. Все через бюрократичні перепони та юридичну підкованість Олега Сивака, який зараз очолює підприємство.

Про це Сергій Кугатов розповів в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ».

Процедура заходу на підприємство така, що спочатку необхідно внести зміни до єдиного державного реєстру, а вже потім приходити на підприємство. Після цього роблять Наказ про вступ на посаду і всі інші відповідні дії. Однак, попередній керівник знає про цю процедуру, він юридично підкований, цим скористався і в день вручення мені всіх документів написав позов до суду, щоб заблокувати можливість внести зміни до єдиного державного роєстру, – розповів Сергій Кугатов.

Кандидатуру Сергій Кугатова на посаду директора АТ «Миколаївобленерго» погодив Кабмін ще 26 лютого. 9 квітня його виконуючим обов’язки директора призначила і Наглядова Рада підприємства. В цей же день розірвали контракт з Олегом Сиваком – попереднім керівником. Фонд ДержМайна видав Сергію Кугатову контракт, як того вимагає процедура вступу на посаду, 7-го травня. Вже 8-го новий керівник мам приступити до своїх безпосередніх обов’язків, однак на нього чекали вже кілька позовів до суду.

В день, коли я отримав документи (контракт – ред.) 7-го травня 2020-го року надійшов позов до Корабельного районного суду мм. Миколаєва, далі Заводський районний суд, це вже 14-го травня, а вже 28-го квітня був позов до Печерського районного суду м. Києва, – розповідає Сергій Кугатов.

За його словами, Заводський районний суд справу закрив, визнавши всі документи відповідача правомірними. А от Олег Сивак телефоном розповів, що керівником підприємства залишається саме він, допоки в єдиному державному реєстрі стоїть ім’я Сивак Олег Петрович.

 Документи, що є у вашому розпорядженні на сьогодні оскаржені, їх дія призупинена. Тобто ці документи, поки суд не ухвалить рішення, їх не можна вважати легітимними. Єдиний документ, що показує статус фізичної особи до особи юридичної є запис в держреєстрі, де є визнання саме Державою Україна, а не КабМіном, не Фондом ДержМайна, ні Наглядовою Радою, – каже Олег Сивак

Зі слів Кугатова, коли зможе він приступити до роботи залежить від судових рішень. Однак, за його словами, погана економічна ситуація на підприємстві може сприяти зміні керівництва «Миклаївобленерго».

Зараз кредиторська заборгованість підприємства близько 860-ти мільйонів гривень. При цьому близько 106-ти мільйонів – це заборгованість постачальникам товарів та послуг в «Миколаївобленерго». І за такої заборгованості є велика доля авансових платежів. Це понад 200 мільйонів гривень. Тут теж незрозуміле розбалансування: роботи не виконані, є вже авансові платежі, а товари та послуги надані «Обленерго» не оплачуються, – розповів Сергій Кугатов.

Виконуючий обов’язки директора відзначив, відповіді на ці питання зможе отримати тоді, коли зайде на підприємство в якості керівника і, в першу чергу, проведе аудит всього підприємства.

Нагадаємо, Миколаївська міська рада виділили сім мільйонів гривень на фінансування програми «Теплий дім» за ініціативи Центру енергоефективності.

Раніше повідомлялось, уперше за часів Незалежності: у «Миколаївкомунтрансі» придбали сміттєвоз власним коштом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram