Бюджетна комісія міськради планує зберегти повноцінне фінансування програми для людей з інвалідністю

Депутат Миколаївської міської ради Юрій Степанець закликав членів планово-бюджетної комісії зберегти повноцінне фінансування програми «Соціальний захист на 2020-2022 роки», котра передбачає пристосування житлових приміщень для осіб з інвалідністю.

Про це стало відомо під час засідання комісії, 26 січня, повідомляє телеканал «МАРТ».

У Миколаєві минулого року стартувала соціальна програма, за якою людям з інвалідністю за кошти міського бюджету проводили ремонтні роботи у квартирах. Цьогоріч ініціативу продовжили, однак помітно скоротили її фінансування.

На цей рік було передбачено ремонт лише у трьох квартирах. Згідно відповідного положення ремонт в одній квартирі складає 120 тисяч гривень, тобто це розширення дверних прорізів та пристосування ванної кімнати спеціальним обладнанням для потреб осіб з інвалідністю. Минулого року було виділено всього 1 мільйон 200 тисяч гривень, тобто на 10 квартир, цього ж року 360 тисяч. На питання «чому?», відповідь — не було запитів, а чому не було запитів, бо ніхто про це не знав. Адже суть положення цієї програми не була донесена до людей з інвалідністю, – заявив депутат Юрій Степанець.

Він додав, що згідно із затвердженою програмою «Соціальний захист на 2020-2022 роки» пристосування житлових приміщень має обов’язково проводитись з урахуванням індивідуальних особливостей людини з її формою інвалідності, що у свою чергу належить до компетенції департаменту соціального захисту.  

У свою чергу директор профільного департаменту Сергій Василенко зазначив, що працівники профільного департаменту неодноразово зв’язувались із людьми з інвалідністю, які перебувають у них на обліку, та інформували їх про наявність такої послуги, однак більшість від такої пропозицій відмовились.

У минулому році надійшло лише сім заяв щодо обладнання житлових приміщень, тому залишок коштів, які були спочатку були передбачені на обладнання решти квартир, було перекинуто на інші потреби. Коли вже відбувалось планування бюджету на 2021 рік в програмі ми теж залишили суму 1,2 млн гривень, але зважаючи на те, що у нас на черзі була лише одна особа з інвалідністю, ми запланували хоча б на трьох, тому департаменту й було надано 360 тисяч, – пояснив очільник департаменту соціального захисту населення.

На це депутат Степанець відповів, що особам з інвалідністю потрібний не повний ремонт житла, а саме обладнання ванних кімнат під їхні потреби.

Голова бюджетної комісії Федір Панченко попросив депутата Юрія Степанця встановити причини, чому особи з інвалідністю, які також претендують на переобладнання свого житла, не подають відповідних заяв та проінформувати про це бюджетну комісію. А також надав рекомендації департаменту соцзахисту залучити громадські організації до розробки змін у положення щодо пристосування житлових приміщень для осіб з інвалідністю.

У підсумку члени комісії підтримали пропозиції голови комісії Панченка.  

Нагадаємо, у грудні 2020 року, Сергій Василенко в ефірі телеканалу «МАРТ» розповів, що у Миколаєві уперше за кошти міського бюджету почали робити ремонти у квартирах людей з інвалідністю.

Також раніше повідомлялось, за рахунок коштів міського бюджету, у липні минулого року, придбали уже п’ятий мікроавтобус для перевезення людей з інвалідністю.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram