Bridges of Ingul – 2021: у Миколаєві завершився міжнародний шаховий турнір

У Миколаєві десять шахістів з п’яти країн з 27 липня по 1 серпня змагалися між собою в міжнародному турнірі «Bridges of Ingul – 2021».

Як повідомляє «Суспільне: Миколаїв», паралельно учасники отримували бали для спортивних звань.

У змаганнях взяли участь шахісти з України, Індії, Чехії, Молдови та Канади. Грали за круговою системою, кожен спортсмен зіграв дев’ять партій.

Змагання з класичних шахів передбачають 1 очко за перемогу, 0 за поразку і 1/2 за нічию.

Перше місце зайняв Череш Драгоша з Молдови, набравши 6,5 очок з дев’яти можливих. Він виконав норму бала міжнародного майстра.

Друге місце зайняла в минулому миколаївська шахістка, зараз гравець національної збірної Канади Світлана Демченко. Світлана мала найнижчий рейтинг в турнірі, але в підсумку набрала 6 очок не програвши жодної партії (3 перемоги, 6 нічиїх), додала 160 пунктів рейтингу і взяла перший бал WGM (жіночий гросмейстер)! – написав на своїй сторінці в Facebook віце-президент Федерації шахів в Миколаївській області Дмитро Горощенко.

Пізніше дівчина зізналася, що їй важливіше за все було виконати норму бала.

Пол балу не вистачило, щоб посісти перше місце. Тут більше справа не в очках. Мені особисто важлива була норма. Хлопець, який на першому місці, він також виконав норму міжнародного майстра. Тому у кожного була своя мета і у нас обох вийшло, – сказала Світлана Демченко.

На третій сходинці турнірної таблиці представник України – Вакуленко Олександр, отримав п’ять очок.

У турнірі брали участь два шахіста з Миколаєва – Андрій Левицький (набрав чотири очки) і Олег Губанов (три очки).

Нагадаємо, 1 червня, міжнародний гросмейстер Олександр Бортник, родом з Миколаївської області, посів друге місце в Чикаго на турнірі Chicago Open 2021.

Як відомо, у серпні минулого року, у Миколаєві протягом тижня тривав Всеукраїнський шаховий чемпіонат «Шлях до майстерності». Він зібрав 170 шахістів з 15 областей України та учасників з Білорусі.