Фото: НАЕК «Енергоатом»

Блок Запорізької АЕС повернули в експлуатацію на наступні 10 років

Енергоблок № 5 Запорізької атомної електростанції потужністю 1000 МВт підключений до мережі. Це сталося після продовження терміну експлуатації на наступні 10 років і завершення ремонту.

Про це повідомляє прес-служба «Енергоатома».

Як наголошується у повідомленні, всі шість енергоблоків станції знаходяться в роботі.

Вперше в історії український гігант атомної енергетики Європи Запорізька АЕС наблизилася до повної проектної потужності в 6000 МВт, – йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, можливість працювати усіма шістьма енергоблоками-мільйонниками на повну потужність станція отримала в кінці минулого року – завдяки введенню в експлуатацію повітряної лінії електропередачі 750 кВ від Запорізької АЕС до підстанції «Каховська». Раніше через недостатню пропускну спроможність існуючих ліній електропередач Запорізька АЕС працювала з максимальною потужністю 5300 МВт.

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні з встановленою потужністю 6000 МВт. На станції експлуатуються шість енергоблоків типу ВВЕР-1000. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п’пятий – в 1989, шостий – в 1995 році.

Нагадаємо, енергоблок №3 Южно-Української АЕС 15 травня 2020 року підключено до енергосистеми. Обладнання першого енергоблока ЮУАЕС працює в заданому режимі. На другому блоці триває планово-попереджувальний ремонт.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram