Безоплатне щеплення від коронавірусу зроблять усім охочим, – Ляшко

В Україні щеплення від COVID-19 за державні кошти отримають усі, хто цього побажає.

Про це в неділю у Чернігові заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

Читайте також: У МОЗ розповіли про план доставки вакцин в області

“Держава передбачила ту кількість коштів, яка необхідна для покриття всього населення України старше 18 років безкоштовною і добровільною вакцинацією. Всі, хто захоче вакцинуватися, – вакцинується”, – сказав він.

Водночас Ляшко зауважив, що через обмежений доступ до вакцин на ринку та, відповідно, неможливість щепити всіх одночасно уряд розробив “дорожню карту” з вакцинації, яка надає пріоритет групам ризику та працівникам “критичних для держави” структур.

Читайте також: Україна отримає індійську COVID-вакцину однією з перших у світі

Дітям профілактику коронавірусу взагалі не робитимуть, оскільки жоден з імунобіологічних препаратів від COVID-19 не проходив клінічних випробувань на неповнолітніх.

Що стосується продажу вакцин від коронавірусу в Україні, то, за прогнозами Ляшка, це може бути не раніше ІІ півріччя 2021 року.

Читайте також: МОЗ запускає портал про вакцинацію від COVID-19

За словами головного санітарного лікаря, найближчим часом в Україну надійде вакцина AstraZeneca (Британія-Швеція), яку виробляють на потужностях компанії Serum Institute (Індія).

Нагадаємо, що за словами головного санітарного лікаря, заступника очільника МОЗ Віктора Ляшко, вакцини проти коронавірусу, які отримає Україна для проведення масового щеплення, будуть безпечними, якісними й ефективними.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram