Україна отримає якісні й безпечні COVID-вакцини, – Ляшко

Вакцини проти коронавірусу, які отримає Україна для проведення масового щеплення, будуть безпечними, якісними й ефективними.

Про це головний санітарний лікар, заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко заявив у програмі «Свобода слова Савіка Шустера», передає Укрінформ.

«Вакцина в Україні буде, вона буде безпечною, якісною й ефективною. Іншу вакцину в Україну не завезуть. Дозволять її використовувати тільки після того, як вона буде зареєстрована в Україні, матиме українську інструкцію і буде дозволена вітчизняним регулятором до запуску і до вакцинації», – повідомив Ляшко.

За його словами, зараз у нашій державі на реєстрації перебувають три вакцини: Pfizer, AstraZeneca і Sinovac.

Ляшко наголосив, що AstraZeneca надійде до України «найближчим часом».

Читайте також: МОЗ запускає портал про вакцинацію від COVID-19

«Дату я зараз не скажу, поки чітко вона не буде завантажена в літак і літак не вилетить і не скажуть, що літак прилітає. Але чітко скажу: якщо літак прилітає до 16:00 дня Х, то з наступного дня машини виїжджають у 25 обласних центрів, шість із них отримають вакцину в перший день, 19 – на наступний день», – уточнив заступник глави МОЗ.

Він додав, що разом із вакцинами приїдуть шприци та бокси для їх безпечної утилізації – «щоб, зокрема, не могли використовувати повторно шприци».

Нагадаємо, що у Києві розпочався другий етап навчання мобільних медичних бригад для імунізації від COVID-19 вакцинами Pfizer/Biontech та AstraZeneca.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram