Syringes containing the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine sit in a tray in a vaccination room at St. Joseph Hospital in Orange, Calif., Thursday, Jan. 7, 2021. (AP Photo/Jae C. Hong)

В Україні почалися практичні навчання мобільних бригад із COVID-вакцинації

У Києві розпочався другий етап навчання мобільних медичних бригад для імунізації від COVID-19 вакцинами Pfizer/Biontech та AstraZeneca.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ. Перший етап навчання – онлайн-тренінги – деякі з членів мобільних бригад уже пройшли. Тренінги проводить ЦГЗ спільно з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні.

До кінця тижня практичні навчання пройдуть щонайменше по 2 мобільні бригаді з кожної області.

Передбачено, що одна мобільна бригада з області вивчить спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша – з AstraZeneca. Це дасть змогу оперативно запустити процес імунізації проти COVID-19 по всій Україні, щойно доставлять вакцину.

Читайте також: В Україні під COVID-вакцинацію можуть задіяти кабінети для щеплень дітей

За даними ЦГЗ, під час навчання медичні працівники отримають всю актуальну інформацію, яка необхідна для проведення вакцинації, зокрема:

– рекомендації щодо консультування до й після вакцинації;

– як вводити вакцину — правильна техніка та місце (для кожного виробника окремо);

– як розраховувати потребу у вакцині та ін’єкційних матеріалах;

– як безпечно утилізувати використані ін’єкційні матеріали;

– надання екстреної невідкладної допомоги в разі необхідності.

Читайте також: Вакцина Sinovac надійде в Україну протягом місяця, – Степанов

Мобільна бригада складатиметься з лікаря, двох медичних сестер, реєстратора та водія. Також навчання проходять медики, які увійшли до резервного складу мобільної бригади. Відповідно до дорожньої карти на всіх етапах вакцинальної кампанії проти COVID-19 в Україні буде створено близько 600 мобільних бригад.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів, МОЗ та Світовий банк напрацьовують питання можливої реалізації проєкту “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram