У МОЗ розповіли про план доставки вакцин в області

Україна організаційно готова до прибуття будь-якого типу і кількості цих препаратів, зокрема розроблено план негайного розвезення препаратів на обласні склади.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook, передає Укрінформ.

“Організаційно ми готові до прибуття будь-якого типу та кількості вакцин”, – написав Ляшко.

За його словами, він провів нараду з регіональними координаторами щодо узгодження внутрішньообласної логістики. Також відбувся “селектор” з обласними складами щодо особливостей обліку та відпуску імунобіологічних препаратів.

Читайте також: Україна отримає індійську COVID-вакцину однією з перших у світі

“Маємо чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її до обласних складів 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші – наступного дня”, – поінформував заступник міністра.

За його словами, оскільки медичні працівники будуть задіяні протягом усієї вакцинальної кампанії, Національна служба здоров’я України укладатиме договори із визначеними медзакладами, які відповідають всім вимогам для проведення вакцинації від коронавірусу, та сплачуватиме їм за надані послуги – це передбачено у Програмі медичних гарантій на 2021 рік.

Читайте також: МОЗ запускає портал про вакцинацію від COVID-19

“У перший місяць для забезпечення готовності до проведення вакцинації роботи НСЗУ виплачуватиме 8 тис. грн на одну мобільну команду медиків. Далі медичний заклад отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб – 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу”, – розповів Ляшко.

Заступник міністра уточнив, що дані про вакцинацію будуть вноситися до електронної системи охорони здоров’я, і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ оплачуватиме фактично надані послуги.

Нагадаємо, що за словами головного санітарного лікаря, заступника очільника МОЗ Віктора Ляшко, вакцини проти коронавірусу, які отримає Україна для проведення масового щеплення, будуть безпечними, якісними й ефективними.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram