Багатомільйонні борги населення і робота з «солоною» водою: головне з брифінгу директора «Миколаївводоканалу»

Борги населення за водопостачання у Миколаєві вже перевищують 230 мільйонів гривень. Про це повідомив директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко під час брифінгу про роботу комунального підприємства за рік війни. Наразі кошти необхідні підприємству для забезпечення діяльності, при цьому тариф, що діє, вже не покриває витрат.

Про ці та інші важливе з брифінгу дивіться у сюжеті.

Подати солону воду з Дніпро-Бузького лиману до осель миколаївців – таким був вимушений крок місцевої влади після того, як російські окупанти навмисно зруйнували дніпровський водогін у квітні минулого року. Натомість агресивниц склад води з Південного Бугу значно прискорив руйнування водоморежі міста. За словами директора комунального підприємства «Миколаївводоканал» Бориса Дуденка, щодня фіксується до 15 аварій. 

Ця вода є дуже корозійною та завдає виробничим підрозділам підприємства, мережам міста та населенню більше шкоди, ніж користі. Дуже великий вміст солей й як результат – витоки води. За минулий рік ремонтні бригади на мережах міста усунули понад 1 000 витоків, — зазначив він.

Через це підприємство вимушене звертатися до підрядних організацій по допомогу з ліквідації витоків і заміні зношеності мережі. Нині Миколаїв – єдине місто в світі, у якому в систему центрального водопостачання подається фактично морська вода.

Вже 10 місяців ми вимушені централізовано забезпечувати містян водою з Бузького лиману, яка навіть після очищення та знезараження не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», — сказав директор «Миколаївводоканалу».

Чинний тариф складає 34 гривні, плюс абонплата, введена Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Зазвичай вона становить 38 гривень. За словами Бориса Дуденка, торік міська влада вирішила зберегти старий тариф попри збільшення витрат з водовідведення та подачі води.

Зростають і борги населення перед підприємством. На сьогодні миколаївці заборгували перед  «Водоканалом» понад 230 мільйонів гривень. Кошти дуже потрібні для забезпечення життєдіяльності, зізнається керівництво.  

Борис Дуденко зауважив, підприємство готове йти назустріч боржникам, тож містяни можуть звертатися до абонентського відділу для реструктуризації заборгованості на зручних умовах.

Нагадаємо, у січні комунальне підприємство «Миколаївводоканал» отримало від закордонних партнерів сучасний вакуумний екскаватор. З його допомогою комунальникам буде простіше промивати каналізаційну мережу, а також робити розриття під будь-якими трубами без фізичної участі працівників.  

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram