Фото: Xinhuanet.com

Археологи знайшли в Китаї клановий цвинтар, якому близько трьох тисяч років

У Китаї в провінції Хенань археологи розкопали цвинтар із гробницями багатого клану, якому близько 3 тисячі років.

Як повідомляє Xinhua, цвинтар належав клану Се часів династії Шан.

Археологи знайшли 18 фундаментів будівель, 24 гробниці, чотири ями для коней та колісниць, а також низку неушкоджених реліквій, у тому числі нефритові та кам’яні предмети та вироби з бронзи з написом «Ce».

Емблема клану Се з’являється на багатьох бронзових предметах, знайдених на цьому місці, — зазначили археологи.

Одну гробницю, ймовірно, пограбували — у ній було лише кілька керамічних виробів. В інших ямах археологи виявили інструменти, виготовлені з кісток та раковин молюсків, а також понад 20 наборів бронзових судин, які використовувалися для подачі теплого вина під час церемоній.

Археологи також виявили шість карет, останки кількох коней і людей, які, ймовірно, були поховані живцем разом з мертвими.

На багатьох останках були розкішні прикраси, що свідчить про багатство клану. Деякі скелети були в капелюхах, а голови коней були прикрашені золотом.

Інші знахідки (сходи перед фундаментом будівлі та декор на залишках внутрішньої стіни) дають розуміння того, як будувалися та проектувалися будинки династії Шан.

Дослідники вважають, що двори та цвинтарі були побудовані в кінці династії, яка закінчила своє існування в 1046 до нашої ери і поклала початок бронзовому віку Китаю. Цвинтар, ймовірно, неодноразово відновлювався і повторно використовувався, але був занедбаний після повалення династії Шан.

Нагадаємо, у Баштанці на території місцевого ринку, де планували збудувати супермаркет, ведуться розкопки старовинного цвинтаря.

Також повідомлялося, у Полтавській області під час дослідження грунтового могильника на барвінковій горі археологи знайшли амфороподобні скляні підвіски.

Як відомо, у 2021 році група археологів із національного університету Сан-Маркос у Перу виявила у містечку Кахамаркілья у долині річки Римак 800-річну мумію у відмінному стані. Тіло муміфікованого чоловіка було пов’язане мотузками, а обличчя закрите руками.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram