Вчені знайшли частину тіла, яка не боїться коронавірусу

Американські дослідники назвали частину тіла, яка чинить опір коронавирусу, не пропускаючи його в організм. «Невразливою» для SARS-CoV-2 виявилася рогівка ока.

Як повідомляє ”Урядовий кур’єр”, з посиланням на  журнал Cell Reports, співробітникам Університету Вашингтона в Сент-Луїсі після дослідів з людською рогівкою, отриманої від 25 донорів, а також з рогівкою мишей,вдалося встановити,що клітини рогівки піддаються впливу різних патогенів – зокрема, вірусу HSV-1 (простий герпес), вірусу Зіка і SARS-CoV-2. Також з’ясувалося, що віруси герпесу і Зіка можуть відтворюватися в рогівці, а новий коронавірус – ні.

Автори дослідження поки не можуть пояснити, чому вірус SARS-CoV-2 не може розмножуватися в рогівці, на відміну від інших патогенів.

Ми не говоримо, що медпрацівникам, які мають справу з пацієнтами з COVID-19, слід відмовитися від захисних окулярів. Ні, говорити про це поки рано. Але ми закликаємо до більш детального дослідження виявленої нами особливості

 кажуть автори роботи

За словами провідного автора дослідження доктора Джонатана Майнера, поки залишається невідомим, чим обумовлена несприйнятливість рогової оболонки саме до SARS-CoV-2. Ймовірно, такий захист забезпечують інтерферони III типу, які виділяються в епітелії рогівки.

Усі протестовані нами рогівки були стійкі до коронавірусу. Однак, ми не виключаємо, що у деяких людей цей захисний механізм може бути відсутнім. А тому закликаємо не відмовлятися від засобів індивідуального захисту, зокрема, спеціальних окулярів, які використовують співробітники медустанов, що працюють з пацієнтами з COVID-19. Тим більше, що очі як і раніше вважаються одним із шляхів проникнення вірусу в організм людини

кажуть медики.

Нагадаємо, також, що Міністр охорони здоров’я Максим Степанов та посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонз обговорили стратегію щодо забезпечення медичної допомоги у разі погіршення епідемічної ситуації в Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram