Верховна Рада перейменувала місто Володимир-Волинський

Верховна Рада перейменувала місто Володимир-Волинський у Волинській області на Володимир.

За відповідну ухвалу №6378 проголосували 348 народних депутатів.

Перейменування міста ініціювали його мешканці з метою повернення населеному пункту історичної назви.

Згідно з матеріалами, наданими Волинською обласною радою, у 1795 році за австро-російською угодою місто увійшло до складу Російської імперії. І саме після цього приєднання населений пункт отримав до своєї назви приставку Волинський. Такий крок був обґрунтований необхідністю відрізняти місто Володимир від російського міста Володимир-на-Клязьмі.

Нагадаємо, у Первомайській міській раді ухвалили рішення не перейменовувати місто, таким чином відповівши на ініціативу Уповноваженого Верховної Ради із захисту державної мови Тарасу Кременю.

Як відомо, мовний омбудсмен Тарас Кремінь хоче перейменувати низку населених пунктів у Миколаївській області та направив відповідні звернення керівникам місцевих рад.