За допомогою нового чат-бота українці, які перебувають за кордоном, зможуть оперативно вирішити цілу низку важливих питань.
У Міністерстві закордонних справ України запустили новий чат-бот для цілодобової консульської підтримки громадян України за кордоном. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав під час онлайн-брифінгу, пише Діло.
Читайте також: Інтернет цьогоріч мають провести у три тисячі сіл – Зеленський
“Я радий оголосити про запуск нової послуги, нового цифрового продукту МЗС – це чат-бот платформа для цілодобової консульської підтримки громадян України.
Бета-версія цифрового продукту чат-бота вже працює і доступна в месенджері Telegram, а також на сайті МЗС.
Присутність чат-бота на інших платформах МЗС буде тільки розширюватися, це буде загальнодоступна послуга”, – сказав Кулеба.
Глава МЗС уточнив, що в Telegram чат-бот можна знайти за адресою @MFA_support_bot.
“Завдяки цьому зручному цифровому продукту сотні тисяч українських громадян можуть цілодобово і з будь-якої точки світу всього в кілька кліків отримати необхідну інформацію з консульських питань.
Продукт поки розрахований насамперед для допомоги громадянам України, які проживають за кордоном або подорожують за кордоном”, – сказав Кулеба.
Також міністр повідомив, що саме можна дізнатися в цьому новому продукті.
“Наприклад, як знайти консульство і потрапити на прийом, як оформити паспорт або посвідчення особи на повернення в Україну, як стати на консульський облік, як здійснити нотаріальні дії і завірити документи, як проголосувати на виборах за межами України, що робити в разі надзвичайних ситуацій, а також низку інших консульських питань”, – сказав Кулеба.
Міністр зазначив, що цей чат-бот спрощуватиме життя громадян, які зможуть з легкістю дізнатися необхідну інформацію прямо в месенджері.
Читайте також: В Україні запрацював Центр компетенцій «Дія. Відкриті дані»
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки планує запустити на електронному сервісі «Дія» функціонал для електронного вступу до вищих навчальних закладів.
Раніше повідомлялось, після запуску програми «Дія» для цифрового сектору державних послуг в кілька разів зросла кількість громадян, які користуються державними послугами в онлайн-форматі.




