Запуск додатку «Дія» у п’ять разів збільшив користування держпослугами онлайн

Після запуску програми «Дія» для цифрового сектору державних послуг в кілька разів зросла кількість громадян, які користуються державними послугами в онлайн-форматі.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Пандемія коронавірусної хвороби значно прискорила цифровізацію в Україні. Цифрові інструменти стали способом зменшення фізичних контактів людей. Зокрема, онлайн-послугами стали користуватися у п’ять разів більше українців.

Пандемія трансформувала поведінку українців, що сприяло цифровізації країни. За статистикою, бачимо значний ріст доступу до державних послуг онлайн в Україні. З 2019 до 2020 року кількість громадян, які користуються Інтернетом для взаємодії з державними органами, виросла у 4–5 разів. Це зумовлено запуском застосунку та порталу Дія, якими вже встигли скористатися більше 10 млн людей, – розповів міністр цифровий трансформації Михайло Федоров під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30: Коронавірус: виклики і відповіді».

Від початку пандемії Мінцифра доєдналась до штабу боротьби з COVID-19. Головним завданням Міністерства стало впровадження нових цифрових рішень для протидії поширення коронавірусної хвороби. 

Так, у квітні 2020 року Мінцифра запустила мобільний застосунок для контролю самоізоляції — Вдома. За підрахунками, понад 720 тисяч людей скористалися системою, щоб пройти період обов’язкової самоізоляції вдома, а не в обсервації.

У грудні 2020 року на порталі та у застосунку Дія з’явилася послуга з оформлення матеріальної допомоги для ФОП та найманих працівників під час пандемії. Громадяни могли оформити заявку за 5 хвилин в онлайні на одноразову матеріальну допомогу від держави. Цією послугою успішно скористалися  близько 480 тисяч українців.

Крім цього, Мінцифра реалізувала можливість найшвидшої реєстрації бізнесу у світі. Онлайн-послуга на порталі Дія дозволяє відкрити ФОП за 15 хвилин, а ТОВ – за 30 хвилин. Ця послуга відіграла важливу роль у формуванні довіри до державних послуг онлайн: рік тому лише 4-6% приватних підприємців відкривали бізнес онлайн, зараз це 50%. Загалом, вже близько 200 тисяч українців успішно зареєстрували ФОП чи змінили умови ведення підприємницької діяльності.

Ще один важливий напрям, який розвиває Міністерство цифрової трансформації — цифрова освіта. Щоб забезпечити справедливий доступ до онлайн-навчання для вчителів та учнів, у грудні 2020 року спільно з Міносвіти запустили Всеукраїнську школу онлайн — сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови щодо запровадження електронних лікарняних. Він може запрацювати вже у найближчі місяці.

Як відомо, Міністерство цифрової трансформації України анонсували розширення переліку послуг в державному сервісі «Дія», крім онлайн-реєстрації за місцем проживання. Нові послуги стануть доступними вже найближчим часом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram