В Миколаєві відзначили сторіччя Миколаївської обласної бібліотеки для дітей

Миколаївська обласна бібліотека для дітей імені Лягіна відзначила своє сторіччя. Довгий час вона є і залишається головною дитячою бібліотекою в місті. Привітати іменників прийшли представники обласної влади, відомі миколаївці та поважні гості з Києва.

Про це йдеться в сюжеті ТРК “МАРТ”.

Миколаївська обласна дитяча бібліотека створена в 1921 році. Спершу вона була організована, як Центральна дитяча бібліотека. А в 1937 стала обласною. Це одна з найстаріших дитячих бібліотек в Україні. До речі в країні всього лише три бібліотеки зі столітнім ювілеєм. Найстаріша Київська, а в числі найбільш шанованих та передових, наша – Миколаївська, – зазначила заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей Тетяна Шамаріна.

Сьогодні ювілей такої знаної бібліотеки в Україні. Це одна з провідних бібліотек для дітей. Тут дуже цікавий, молодіжний колектив, який очолює директор, яка знана в колах дитячих бібліотек України, – сказала Тетяна Шамаріна.

Читайте також: У Миколаївській обласній бібліотеці закликають до читання, це як віддушина у період пандемії

Фонд літератури бібліотеки складає – 40 тис примірників. Вона співпрацює з різними видавництвами, які часто дарують книжки. Бібліотека налічує близько 15 тисяч читачів в місті, часто проводить фестивалі, виїзні заходи. Тетяна Жайворонок – працює директором вже 21 рік. Все її життя пов’язане з  Миколаївською обласною бібліотекою для дітей. До цього вона була заступником директора, також працювала і  у відділі обслуговування. Про історію закладу, який очолює, розповідає із захопленням. 

Звичайно за ці роки вона змінилась. Починала вона з невеличкої читальні, розширювалась, збільшувалась, з’явились абонементи, інші відділи. В роки окупації бібліотека не працювала. Але через 4-5 днів після визволення міста Миколаєва, директор Слободинська Таісія організувала збір книжок. І бібліотека розпочала свою роботу. Працює по сьогоднішній день, – розповідає Тетяна.

Втім у бібліотеки є ще нагальні потреби, які потребують уваги з боку влади.

Читайте також: В Миколаєві презентували нову книгу кіборга Олександра Терещенка «Життя після 16:30. Сім років потому»

Нам хочеться ремонту книгосховища, нам хочеться нової техніки, нам потрібна нова програма, в нас є електронний каталог, нам потрібно все це розвивати. В нас багато бажань і планів, – каже Тетяна Жайворонок.

До речі бібліотеку ще малим відвідував мовний омбудсмен України – Тарас Кремінь. А ще одним другом бібліотеки є заступник голови миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров. Тут колись працювала його мати.  Він нагородив почесними грамотами від імені голови Миколаївської ОДА працівників. Бібліотека теж не залишилась в боргу і вручила Юрію Гранатурову подарунки та подяку за багаторічну підтримку.

Нагадаємо, 9 жовтня, у Центральній міській бібліотеці ім. Марка Кропивницького відбувалась презентація нової поетичної збірки «Сонце на рейді» миколаївського поета, публіциста, нашого колеги журналіста Олега Дороша.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram