«Сонце на рейді»: миколаївський автор Олег Дорош презентував свою нову поетичну збірку

9 жовтня, у Центральній міській бібліотеці ім. Марка Кропивницького відбувалась презентація нової поетичної збірки «Сонце на рейді» миколаївського поета, публіциста, нашого колеги журналіста Олега Дороша.

Про це йдеться в сюжеті телеканала «МАРТ».

Як розповідає сам Олег Дорош, збірка вийшла друком у видавництві Василя Торубари і минулого року завоювала премію Всеукраїнського літературного конкурсу «Смолоскип».

Книга продовжує мою першу книгу «Сьогодні — завжди». Вона присвячена Миколаєву, власне моєму відчуттю міста. Що я хотів показати? Я пишу про відношення, відчуття людини, яке проживає у певному місті. В даному випадку це Миколаїв, — пояснив автор.

До збірки увійшло близько півсотні рукописних творів молодого поета. Як відзначає Олег Дорош, зазвичай він пише у жанрі верлібру. На його думку саме неримовані, нерівнонаголошені віршорядки, що спорадично пов’язуються з народної поезію допомагають йому творчо описати свої багаторічні спостереження за рідним містом.

У книжці багато Миколаєва, сонячного Миколаєва. Тому ми знаємо, що це місто на хвилі, однак це також і місто сонця, або місто під сонцем. Відразу з’являється така двозначність. Тим не менше, сонце — це невід’ємний символ Миколаєва, адже ми живемо на півдні і чудово знаємо, яке буває літнє сонце, — ділиться своїми враженнями поет.

Олег Дорош друкується в періодичних виданнях, як поет вже більше 20-ти років. Є переможцем численних літературних конкурсів, таких як «Південне сузір’я», «Бумажное дерево», лауреат «Золотої арфи» та всеукраїнського фестивалю поезії «Ватерлінія». З 2014 року є членом Національної спілки письменників України.

Відкрита розмова, щира розповідь про емоції автора від виходу нової книги, а також поетичні миті його літературного тріумфу — так описують свої враження відвідувачі презентації книги Олега Дороша.

Мені дуже подобається поезія і мене заінтригували верлібри, а саме хочеться познайомитися з верлібрами миколаївського поета Олега Дороша. Місто Миколаїв дуже ексцентричне і хочеться дізнатися більше від жителів, що вони думають про це місто. Оскільки, я не місцева, то прагну дізнатися філософію, на психологічному рівні про це місто, — розповіла гостя заходу Юлія Коротнян.

Олег Дорош підкреслив, це далеко не остання його книга, адже у Миколаєві є дуже багато атмосферних місць, звідки поет й надалі черпатиме натхнення, впорядковуючи свої враження в поетичні рядки.

Нагадаємо, 17 червня, миколаївська поетеса Ольга Сквірська презентувала збірку поезії «Песня из тайного сада». В основу ліричних віршів лягли музика, кінофільми, актори, які надихали літераторку протягом останніх п’яти років.

Як відомо, у вересні в Науково-педагогічній бібліотеці Миколаєва відбулась презентація нової книги українського журналіста, історика та письменника Вахтанга Кіпіані. За словами автора, «Країна жіночого роду» – це книга про видатних українських жінок, їхні долі та їхній вплив на своїх не менш відомих чоловіків.

Також повідомлялося, у Миколаєві відбулась презентація наукового видання Євгена та Кирила Горбурових про історію створення в місті у 19 сторіччі добровольчого флоту. У книзі ідеться про жителів Миколаєва тих часів – міщан, священнослужителів, військовослужбовців, ремісників, які жертвували кошти на придбання океанських крейсерів і їх озброєння.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram