17 травня – Україна вшановує річницю пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 17 травня, в Україні проходить день пам’ять жертв політичних репресій.

Згідно з указом Президента 2007 року цей день відзначається щорічно у третю неділю травня.

З нагоди Дня пам’яті митрополит Єпіфаній звернувся до українців з закликом помолитися за упокій жертв політичних репресій.

https://www.facebook.com/epifaniy/photos/a.1617050028510560/2603157753233111/?type=3&theater

Помолимося сьогодні за упокій закатованих та вбитих братів і сестер наших, щоби Господь дарував вічний спокій тим, які пройшли через страшні муки. Нехай Господь прийме їхні біль та сльози і упокоїть душі невинних жертв політичних репресій в оселях з праведними, – йдеться у зверненні Єпіфанія.

Число жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період з початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (з них понад 50% українців), пише Укрінформ.

Величезна кількість з них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, висилка (майже 3 мільйонів українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо важким і хворобливим спадщиною минулого є масові репресії, що здійснюються Сталінським режимом і його поплічниками в Україні у 1930-х роках.

В Україні у 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решта були відправлені до в’язниць і таборів.

Десятки років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань будувалися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висажували дерева.

Нагадаємо, 9 травня, у Миколаєві вшанували подвиг ветеранів і загиблих під час Другої світової війни.

Раніше повідомлялось, 8 травня, в Україні відзначили День пам’яті та примирення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram