12-годинний телемарафон «МИКОЛАЇВ. ПЕРЕМОГА-75!»: як це було

9 травня на телеканалі “МАРТ” відбувся 12-годинний телемарафон «Миколаїв. Перемога-75!», присвячений відзначенню 75 річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а також Дня пам’яті та примирення.

Протягом дня глядачі стали своєрідними учасниками свята, мали можливість почути привітання земляків, поезії, нариси науковців та краєзнавців про пам’ятні місця, пов’язані з війною, насолодитись піснями воєнних років, побачити репортажі про покладання квітів, історії ветеранів війни.

Директор ТРК “МАРТ” Юрій Тазарачев вважає, реалізувати задум із марафоном для телеканалу регіонального рівня було складно, проте це доводить його спроможність реалізовувати проекти такого масштабу.

Ми розпочали роботу ще на початку травня. Вже 6, 7, 8 травня, всі наші оператори працювали у різних точках. Був і запис артистів в російському театрі, концерт-холі “Юність”. Потім були музеї, пам’ятні місця – дуже багато було локацій. В принципі, технічно ми були готові зробити цей телемарафон у прямому ефірі, але як для нас, регіонального телеканалу – це було вперше, ми вирішили зробити його у записі, – розповідає директор телеканалу.

Дивіться також: “Миколаїв.Перемога 75!”: за лаштунками 12-годинного телемарафону  

Програма телемарафону реалізована за сприяння управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради. Його начальник Начальник Юрій Любаров розповідає, що ідея проведення телемарафону належить палацу культури “Молодіжний”.

Люди вже скучили за творчими проектами, творчою роботою і вони прийшли з пропозицією, мов давайте, якщо не може зробити концерт наживо – будемо робити відеозапис. Ми запросили усіх творчих особистостей, цілі колективи. Велика подяка нашим театрам, зокрема російському і українському, обласному палацу культури, а також усім нашим міським палацам та будинкам культури, – ділиться враженнями Юрій Любаров.

Своєрідним доповненням до телемарафону став флешмоб у соцмережах. Звичайні миколаївці, які долучились до нього, записували відеозвернення з розповідями про своїх родичів, котрі були учасниками або свідками Другої світової війни. Свої відео вони публікували на власних сторінках у Facebook та Instagram.

Найкращі фрагменти дванадцятигодинного марафону доступні для перегляду на YouTube-каналі телеканала МАРТ.

Нагадаємо, краєзнавець Євген Парамонов розповів про дослідження історії Миколаєва окупаційного режиму.

Як відомо, у Миколаєві вшанували подвиг ветеранів і загиблих під час Другої світової війни.

Раніше повідомлялось, 8 травня, в Україні відзначили День пам’яті та примирення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram