1000 грн за програмою «єПідтримка» можна буде витратити на ліки

1000 гривень, яку Уряд пообіцяв перерахувати на віртуальний рахунок українцям, які пройшли вже повний курс вакцинації можна буде витратити у тому числі на ліки. Про це під час брифінгу розповів заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров. Також стало відомо про процедуру нарахування коштів і на які послуги їх можна буде витрачати.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “Март”.

Придбати ліки за кошти по програмі «єПідтримка» зможуть літні люди у віці 60 + із січня наступного року. Зараз в Уряді триває робота над розробкою цього механізму.

Також буде опція, для тих, хто цього забажає – купівля книжок. Це зробить програму доступнішою для людей середнього та старшого віку, – каже Юрій Гранатуров. – Залишається базовий напрямок, який направлений більше на молоду аудиторію. Це підтримка креативного сектору – кіно, театр, музеї, а також спортивної сфери, транспорту, залізниця, авіасполучення.

Заступник голови ОДА нагадав, сенс запровадження програми «єПідтримка» в тому, що через людей допомога держави надходитиме в ті галузі, які найбільше постраждали через пандемію. Ідеться про обмеження в червоній зоні на роботу тих чи інших закладів.

Звичайно, бізнес, який братиме участь в програмі, має бути легальним і ніяким іншим. Базовий інструмент – це додаток “Дія”, але загалом будуть запропоновані також офлайнові інструменти, щоб використати кошти для тих, хто поки не користується “Дією”, – розповів заступник голови ОДА.

За словами Юрія Гранатурова, фінанси на підтримку програми будуть виділені в повному обсязі.

Стільки, скільки потрібно людям, – каже Юрій Гранатуров. – Вже в цьому році, починаючи з 19-го грудня, є в наявності 8 млрд гривень. Друга частина суми буде направлена вже з бюджету наступного року. Таким чином програма “єПідтримка” стане ще одним стимулюючим аргументом для наших людей, щоб вакцинуватись від COVID-19.

Юрій Гранатуров вкотре нагадав, що єдина можливість подолати пандемію – це вакцинація. Також закликав не вірити тим, хто стверджує, що для нового штаму коронавірусу Омікрон вакцина начеб-то не дієва. Навів заступник голови ОДА і статистику, яка говорить,  що близько 95% пацієнтів ковідних відділень, у тому числі в важких станах, невакциновані.

Раніше повідомлялось, що близько 110 тисяч українців протермінували другу дозу антиковідної вакцини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram