Зоозахисні організації Миколаєва пояснили, як будуть боротися з бездомними тваринами

Ветеринарний квиток, створення інформаційного центру та міжнародна співпраця – такі нововведення для зменшення в місті кількості безпритульних тварин анонсували представники зоозахисних організацій.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Ще в липні 2020 року Миколаївська міська рада ухвалила Програму поводження з котами і собаками та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. За рік на стерилізацію, вакцинацію проти сказу та ідентифікацію вушною біркою витратили 23 тисячі євро.

КП «Центр захисту тварин» повністю перезавантажило свою роботу. Колектив відпрацював зовсім по-іншому, за менший бюджет стерилізували та вакцинували значно більше безпритульних тварин, ніж за попередні роки. Фактично за кількісними показниками цей рік був рекордним, – прокоментував директор департаменту ЖКГ Сергій Коренєв.

Цьогоріч міжнародна організація з захисту тварин «Чотири лапи Україна» виграла грант на 70 тисяч євро. Кошти розподілять між декількома проєктами, які сприятимуть вирішенню проблеми. Вже у березні в місті запрацює ветеринарний квиток, який дасть змогу власнику домашньої безпородної тварини безкоштовно стерилізувати, вакцинувати та чіпувати її.

Людина має звернутися до нас за вказаними номерами і повідомити, скільки є тварин, які саме, чи вакцинували їх раніше, щоб ми бачили загальну картину. Координатори повідомлять, коли треба прийти на відповідну процедуру. Це абсолютно безкоштовно, – зазначила голова зоозахисної громадської організації «Фенікс» Олена Бардан.

Також хочуть створити інформаційний центр, де кожен містянин матиме можливість детальніше ознайомитися з діяльністю «Центру захисту тварин». Тут же проходитиме адопція безпритульних собак та кішок – процес «всиновлення» тварини, яку минулий господар покинув або передав у притулок. Наразі представники зоозахисних організацій шукають ветеринарів, які охоче працюватимуть в такому центрі. 

Планують розширювати і міжнародну співпрацю з Румунією, Австрією, Великобританією, Болгарією, а також налагодити програми обміну досвідом.

Нагадаємо, у Миколаєві поліція відкрила кримінальне провадження за жорстоке поводження із собакою.

Раніше повідомлялося, в Миколаївському зоопарку розпочали будівництво комплексу літніх вольєрів «Острів звірів».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram