Фото: ОП

Зеленський підписав закон про трансплантацію

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині” № 1967-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 грудня 2021 року.

 Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зазначається, що закон покликаний розв’язати питання оплати трансплантацій. Зокрема, документом встановлюється, що держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безкоштовні. Також передбачається, що тарифи повністю покривають витрати лікарень на проведення таких операцій.

Крім того, документом передбачається, що підбір пари донор-реципієнт здійснюватиме Єдина державна система трансплантації, яка є цілковито незалежною від людського впливу й самостійно проводить такий підбір за визначеними критеріями.

Читайте також: У Миколаєві почесний донор України прийшов здавати кров в костюмі Діда Мороза

Також розв’язується питання можливості надання прижиттєвої згоди або незгоди на донорство через електронні ресурси.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім окремих положень, які набирають чинності з 1 грудня 2022 року.

Нагадаємо, у мобільному додатку «Дія» з’явиться розділ, де кожен зможе залишити заяву про згоду стати донором після смерті. Над цим зараз працює Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством цифрової трансформації.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram