ФОТО: Офіс президента

Зеленський обговорив з генсеком Ради Європи захист прав людини на окупованих територіях

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич обговорив питання захисту прав людини у тимчасово окупованому Криму та на сході України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Глави держави. Президент відзначив активізацію взаємодії України в межах Ради Європи та зауважив, що це вже другий візит Марії Пейчинович-Бурич до України в поточному році.

Хочу висловити вам і вашим колегам подяку за велику увагу до України, за підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, – сказав Зеленський.

Президент також наголосив на важливості представлення Ради Європи на установчому саміті Кримської платформи, що відбувся 23 серпня.

Читайте також: Зеленський поговорив про військове співробітництво з прем’єром Британії

Ми були раді вітати вас у Києві та розраховуємо на подальше активне залучення експертів Ради Європи до роботи цього міжнародного механізму деокупації Кримського півострова, – зазначив глава держави.

У цьому зв’язку співрозмовники приділили значну увагу ролі, яку Рада Європи має відігравати в захисті прав людини у тимчасово окупованому Криму та на сході України.

Читайте також: Зеленський обговорив з Трюдо спрощення поїздок до Канади для українців

Було окремо обговорено практичні модальності залучення генерального секретаря Ради Європи до моніторингу ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях України відповідно до норм міжнародного права та національного законодавства нашої держави.

Президент акцентував на тому, що українська сторона очікує на першу доповідь Пейчинович-Бурич щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму й готова до співпраці у цьому важливому напрямі.

Переконаний, що Ваш візит на адміністративну межу з Автономною Республікою Крим дав змогу глибше зрозуміти важливість цього питання та допоможе при підготовці доповіді, – зауважив Глава держави.

Зеленський закликав генерального секретаря Ради Європи сприяти залученню всіх механізмів цієї міжнародної організації для звільнення українців, яких Російська Федерація незаконно утримує на тимчасово окупованих територіях України та у РФ.

Зеленський і Пейчинович-Бурич торкнулися питання практичної підтримки з боку Секретаріату Ради Європи європейської інтеграції України, зокрема у сферах захисту прав людини, забезпечення верховенства права та розвитку демократичних інституцій, високо оцінивши цю взаємодію.

Президент поінформував генерального секретаря Ради Європи про підписання ухваленого Верховною Радою антиолігархічного закону. Як було домовлено між Зеленським і головою Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо, текст закону в редакції, яку підписав глава держави, буде надано комісії для розгляду та підготовки висновку.

Читайте також: Зеленський обговорив з Президентом Молдови питання енергетичної безпеки

Нагадаємо, що 21 жовтня Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Держави Ізраїль Нафталі Беннетом.

Наприкінці жовтня Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з віцепрезидентом, керівником Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассісом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram