Фото - ТРК МАРТ

Збитки від нанесених ракетних ударів по Миколаєву становлять 800 мільйонів гривень

Втім, ця цифра не є остаточною і буде значно більшою.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів, що на даний момент сума збитків від російських ракетних ударів по обласному центру становить близько 800 тисяч гривень, проте ця цифра є неостаточною і вона буде значно більшою.

Мер підкреслив, що влада вважає збитки, які завдано виключно по комунальних установах, тому що вони перебувають на балансі Миколаївської міської ради.

Тобто, якщо є обласний об’єкт, або, наприклад, університет як державної форми власності, ми їх не рахуємо. Вони це роблять окремо, вводять через свої програми та звітують про це державі.

Читайте також: Найпотужніший обстріл за весь час: ворог всю ніч бив по Миколаєву

За словами Сєнкевича, сума про яку йдеться – неостаточна. Деякі об’єкти були повністю зруйновані, тому їх доведеться будувати заново. А поки що вартість будівельних робіт не підрахована.

Ми маємо цифру близько 800 мільйонів гривень, але вона фактично не є кінцевою, тому що, наприклад, ми маємо зруйновані школи, куди прилітали ракети: 48, 60, 51 і ті об’єкти, які ми не можемо відремонтувати або порахувати збитки.

Ми не можемо вважати за фактичною залишковою вартістю, бо об’єкт існував, ним користувалися, робили ремонт, але його залишкова вартість складатиме кілька тисяч гривень.

Тому це можна буде зрозуміти виключно після того, як буде зроблено окрему документацію, пораховано скільки буде коштувати побудувати нове, вивезти це сміття і зробити нове. Цифри будуть у рази більшими.

Читайте також: Через ворожі обстріли було частково знищено дві дільниці «Миколаївгазу»

Мер Миколаєва також прокоментував інформацію про те, що влада зацікавлена, щоб міська інфраструктура руйнувалася, щоб після «наживатися» на її відновленні.

Просто таких людей вважаю нездоровими психологічно чи психічно. У нас сьогодні бажання зберегти максимально наше майно, щоби потім його не відновлювати.

Сєнкевич додав, що якщо враховувати зруйновані будинки в місті, які не належать до комунальної форми власності, сума збитків може йти на сотні мільярдів гривень.

З початку війни на нас кидали бомби на кшталт «ФАБ» на підприємства. Знищили об’єкти на території заводу «Зоря-Машпроект» та фактично знищили повністю Миколаївський авіаремонтний завод. І взагалі дуже багато об’єктів, на відновлення яких буде потрібно виділяти сотні мільйонів гривень. Вони не є міськими, тому ми їх не рахуємо.

Нагадаємо, що російські війська вночі 15 серпня також обстріляли Миколаїв. У місті пошкоджено ще один навчальний заклад та готель, проте, на щастя, обійшлося без поранених.

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram