Загальні умови адаптивного карантину будуть м’якшими, – Степанов

Загальні умови адаптивного карантину, який уряд має намір запровадити до 30 квітня, будуть більш м’якими.

Як передає Укрінформ, про це на зустрічі з членами Європейської бізнес-асоціації розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Ми вже розробили відповідний нормативний акт, яким регламентуються надалі всі карантинні обмеження. Карантин плануємо продовжувати до 30 квітня, також будуть загальні умови, які будуть м’якші, ніж на сьогоднішній день. Ми пом’якшуємо їх виходячи з сьогоднішньої ситуації”, – сказав Степанов.

Він наголосив, що жорсткі карантинні обмеження, так званий “червоний” рівень епіднебезпеки може бути введений на території того чи іншого регіону, якщо одночасно два показники перевищують норму.

“Як тільки визначаються певні показники, наприклад 65% заповнених ліжок з киснем, або темпи зростання захворюваності за останні 7 днів перевищують 50%, якщо одночасно два критерії перевищують встановлені норми, то на території області, регіону вводиться жорсткий карантинні обмеження. Головна мета – щоб не було колапсу медичної системи”, – наголосив Степанов.

За його словами, наразі жодна область чи регіон не відповідають критеріям, за якими вводиться “червоний” рівень епіднебезпеки. Водночас, за словами Степанова, при введенні обмежень не передбачається заборона руху громадського транспорту.

“Громадський транспорт ми не будемо закривати”, – сказав Степанов.

Нагадаємо, що 25 січня, січневий жорсткий карантин в Україні закінчився. Країна з понеділка повернулась до тих карантинних обмежень, які діяли в грудні 2020 року.

Читайте також: Кабмін планує продовжувати карантин в Україні до 2023 року – ЗМІ

На днях прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин в Україні продовжать до 30 квітня, і скоріш за все, це – не кінцевий термін.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram