ФОТО: СБУ

З України намагалися вивезти унікальне видання «Кобзаря» Шевченка

Співробітники Служби безпеки України запобігли незаконному вивезенню за кордон унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів.

Він найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин». Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань «Кобзар» Т. Г. Шевченка, датований 1860 роком, – йдеться у повідомленні.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів.

В СБУ зазначили, що наразі в Україні, за офіційними даними, залишилося лише 8 примірників такого видання, і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни. У зловмисника також виявлено понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

За інформацією відомства, вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Нагадаємо, Контррозвідники Служби безпеки України запобігли в Миколаєві спробі прихованого вивезення з території України авіаційного обладнання військового призначення для потреб близькосхідної держави

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram