З Нового року роботу патронатних вихователів оплачуватиме Центр зайнятості

Патронат над дитиною як альтернативний вид роботи. У Миколаївському центрі зайнятості відбулась презентація нових послуг та підписання Меморандуму про співробітництво з обласним центром соціальних служб та службою у справах дітей. Хто такий патронатний вихователь, та які переваги держава надає під час працевлаштування таких людей – розповіли в Центрі зайнятості.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Мета патронату над дитиною це в першу чергу забезпечення захисту її прав. Ідеться про дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками або законними представниками. Тимчасовий опікун має надавати дитині та її сім`ї послуги, спрямовані на повернення у родину відповідно до інтересів дитини. Раніше патронатні вихователі працювали на добровільних засадах. В цьому році держава в рамках реформи децентралізації запроваджує оплату цих послуг.

В цьому році у зв’язку з тим, що територіальні громади отримали більше повноважень, саме на службу у справах дітей лягає більше повноважень – функція підбору, пошуку, інформування і проведення відповідного аналізу, скільки саме в громаді проживає таких дітей, які потребують відповідної послуги патронату над дитиною, – розповіла начальниця обласної служби у справах дітей Ірина Пономарьова.

Патронатних батьків до виконання роботи з дітьми готує обласний Центр соціальних служб. Під категорію тимчасових опікунів потрапляють люди, які відповідають певним вимогам.

Для надання такої послуги батьками слід знати їх стан здоров’я, житлову площу і має бути добровільний помічник, який проживає на цій самій площі. На сьогодні батьки проходять навчання в обласному центрі і це 9 занять плюс одне виїзне заняття на дому. щоб обстежити умови, в яких буде проживати дитина, – каже директорка обласного центру соціальних служб Світлана Янковська.

Курси триватимуть протягом двох місяців. Від трьох до шести місяців дитина перебуватиме в патронатній родині. Строк її проживання у тимчасових опікунів залежить від складності випадку. В даний час в області вже існують 5 патронатних сімей, які виконують подібну роботу з 2018-го року. І ще 3 родини пройшли навчання та вже готові до підписання угоди для надання послуг дітям, котрі потребують патронату.

Завдяки таким родинам діти потрапляють в сім’ю, а не в інтернатні заклади. Таким чином малечу легше реабілітувати. Поки вона виховується в нормальних умовах, соціальні працівники ведуть роботу з її рідною сім’єю, спільно шукають можливі шляхи виходу з проблемної ситуації, після подолання якої дитина повертається до батьків.

З січня цього року працю патронатних батьків оплачує держава, а координацію такої роботи здійснює у тому числі обласний Центр зайнятості.

Для нас це цікаво, бо це альтернативна зайнятість для людей. Якщо раніше цю роботу виконували на добровільних засадах, то сьогодні їм ця робота оплачується. Для нас це дуже, тому що ми зможемо пропонувати нашим клієнтам таку зайнятість, – поділилась заступниця директора обласного Центру зайнятості Людмила Алпєєва.

Оплата послуги патронату складається з соціальної допомоги на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом у два прожиткові мінімуми на місяць, в залежності від її віку та грошового забезпечення за надану патронатним вихователем послугу. Бажаючим спробувати себе в патронаті варто звернутися до обласного центру соціальних служб.

Раніше повідомлялось, що з 1 липня в Україні боротимуться з незадекларованими працівниками.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram