Фото: з відкритих джерел

З 16 січня друковані ЗМІ в Україні повинні мати україномовну версію

Українським видавцям нагадали, що з 16 січня 2022 року, відповідно до чинного законодавства, загальноукраїнські та регіональні друковані ЗМІ в повинні видаватися державною мовою.

Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо.

Відповідно до Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” друковані засоби масової інформації можуть видаватись іншими, ніж державна, мовами (зокрема, російською) за умови, що одночасно з відповідним накладом видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною. Наклад українською мовою має бути виготовлений, і обов’язкові примірники мають бути надіслані відповідно до законодавства, навіть якщо, окрім обов’язкових примірників, більше жоден екземпляр українською не вдасться розповсюдити, – наголосили у комітеті.

Зазначається, що розповсюдження за передплатою друкованих видань російською допускається у випадках, коли передплатникам надають можливість виписувати це ж видання державною мовою.

Читайте також: КСУ визнав заборону на показ російських фільмів та програм конституційною

У місці розповсюдження друкованого видання російською мовою розповсюджується такий засіб масової інформації державною, незалежно від того, чи відбувається розповсюдження на оплатній основі, чи на безоплатній, включно з безоплатним роздаванням, – додали у Держкомтелерадіо.

Також не можна вносити в друковані видання інформацію іншою мовою, зокрема оголошення чи рекламу.

Нагадаємо, миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії представив глядачам нову сезонну прем’єру — виставу «Мишоловка». 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram