ФОТО: Pixabay

З 1 жовтня препарати інсуліну можна отримати за електронними рецептами

З 1 жовтня програма забезпечення інсулінами перейшла до адміністрування Національної служби здоров’я України та увійшла до переліку «Доступних ліків».

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Життєво необхідні ліки для людей з хронічними захворюваннями мають бути доступними. Відтепер інсуліни цілковито увійшли до переліку таких ліків і надаються пацієнтам в аптеках за електронним рецептом від лікаря, – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зараз на відшкодування вартості інсулінів з 1 жовтня і до кінця року виділено 660 млн грн.

За даними МОЗ, на 1 жовтня кількість аптек, в яких пацієнт зможе отримати інсулін, в цілому по країні зросла в 4 рази – до програми реімбурсації інсулінів приєднались понад 560 аптечних закладів-юридичних осіб, які мають 5300 місць відпуску, тобто аптек та аптечних пунктів, по всій країні.

Читайте також: У «помаранчевій» зоні перебувають чотири області – МОЗ

Ще 60 юридичних осіб підписують договори зі свого боку, а це ще плюс понад 200 аптек. А за даними регіональних департаментів охорони здоров’я, протягом січня-серпня 2021 року пацієнти отримували інсулін у понад 1400 аптеках України.

Найбільша кількість аптек та аптечних пунктів, які станом на 1 жовтня приєдналися до урядової програми реімбурсації інсулінів, у Харківській області – 560, Дніпропетровській – 492, Львівській – 383.

У Житомирській області кількість аптек, де можна було отримувати інсулін, зросла з 59 аптек до 130, у Луганській області – з 23 до 150, у Миколаївській області – з 29 аптеках до понад 100.

Читайте також: МОЗ буде позбавляти ліцензії лікарні за підробку COVID-сертифікатів – Ляшко

Перший електронний рецепт на інсулін пацієнту виписує виключно лікар-ендокринолог, на основі створеного та внесеного в електронну систему охорони здоров’я плану лікування. Повторний рецепт зможе також виписати сімейний лікар. До кого звертатись за повторним електронним рецептом пацієнт обирає самостійно.

Маючи електронний рецепт пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Впізнати таку аптеку можна буде за наліпкою “+Інсуліни”. Крім того, знайти такі аптеки допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77. Також найближчим часом інформація з’явиться на онлайн-дашбордах НСЗУ.

Нагадаємо, Україна з 1 жовтня повноцінно перейшла на електронні лікарняні. З червня діяла перехідна модель – висновок про тимчасову непрацездатність оформляли і в паперовому, і в електронному вигляді.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram